Wielu ludzi marzy o tym, by w kwestiach zawodowych mieć całkowitą autonomię, ale jednocześnie bronią się przed nią, wskazując brak poczucia bezpieczeństwa jako powód, dla którego nigdy nie zdecydują się zrezygnować ze swojej etatowej pracy. Często dorzucają również frazę: “oczywiście, w obecnej sytuacji gospodarczej”. Rzecz jasna, nic bardziej mylnego. Obecnie najlepszym atutem, jaki masz, jest twój talent. A freelancing naprawdę nie jest tak skomplikowany, jak może się wydawać. Jeśli masz pewne umiejętności i jest na nie popyt, to zawsze znajdziesz sobie pracę. Koniec, kropka.
Prawdą jest, że jeżeli masz dwie opcje: perspektywiczne stanowisko w dużej korporacji i pracę dla siebie jako freelancer, powinieneś z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem przewidzieć, co w przyszłości będzie ci się bardziej opłacać (zarówno pod względem ilości i czasu pracy, jak i zarobków). A decydując się na opcję numer dwa, zawsze musisz spodziewać się tego, że będą okresy hossy i bessy, a gotówkę na czarną godzinę powinieneś mieć odłożoną (zresztą całkiem podobnie może być w normalnej firmie). Oczywiście, twoim głównym zadaniem będzie dobre sprzedawanie samego siebie. A jeżeli już tę sztukę opanujesz – zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli, żebyś dla nich pracował. Jeśli jesteś towarzyski, lubisz poznawać nowych ludzi i posiadasz minimalną chociaż inteligencję emocjonalną, to freelancing jest jak najbardziej bezpieczną życiowo opcją dla ciebie. Dalej nie wierzysz? Oto więc 10 powodów, które powinny cię przekonać:
- Sam wybierasz ludzi, z którymi chcesz pracować.
- Masz motywację, by swoją pracę wykonywać najlepiej, jak tylko potrafisz – w końcu pracujesz dla siebie, a nie na sukces kogoś innego.
- Masz kontrolę nad swoimi dochodami – sam określasz, ile warta jest twoja praca, a premia nie jest uzależniona od dobrej woli twojego szefa.
- Budujesz własną siatkę wartościowych biznesowo kontaktów.
- Uczysz się odpowiedzialności za projekty i nieobwiniania za niepowodzenia innych.
- Stajesz się bardziej otwarty i przyszłościowo myślący.
- Poszerzasz swoje horyzonty – we freelancingu bowiem nie ma czegoś takiego, jak wąska specjalizacja.
- Stajesz się fantastycznym negocjatorem.
- Twoja pozycja zawsze jest strategiczna – jesteś panem samego siebie.
- Po prostu jesteś wolnym i… szczęśliwym człowiekiem!
Teraz już wiesz, dlaczego freelancing jest dla ciebie? Miejmy nadzieję, że tak.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.