sushi

Sushi to danie, które jedni kochają inni nienawidzą. Jeden kęs wystarczy aby zakochać się w tym przysmaku z kraju Kwitnącej Wiśni. Sushi przywędrowało do nas z Japonii lecz pierwsze wzmianki pochodzą z Chin. Po II wojnie św. sushi przywędrowało do USA gdzie powstały pierwsze bary z sushi. Dopasowane do podniebień Amerykanów, z dodatkami majonezu, awokado czy ogórka , zyskało aprobatę samego Hollywood. I tak oto rozpoczęła się ekspansja sushi na inne kraje w tym ostatnio na Polskę. Większość restauracji serwujących tradycyjna kuchnię Japońską w tym sushi można znaleźć w największych miastach kraju. Danie to zyskuje coraz to większe grono zwolenników, którzy zajadają się przysmakami prosto z Japonii.

Sushi opiera się na surowych rybach oraz ryżu, a jedzone jest specjalnymi drewnianymi pałeczkami. Ryby przeznaczone na sushi muszą być nieskazitelnej jakości z wiadomych względów.

Doświadczony kucharz w przyrządzaniu sushi zaserwuje nam prawdziwa ucztę dla oczu i żołądka.

Surowe ryby oraz owoce morza w tym :kałamarnice, krewetki, węgorze oraz ikra to niektóre z dodatków podawanych do sushi. Do sushi wykorzystywane są jedynie ryby słodkowodne, z oceanu.

Drugim lecz również ważnym składnikiem sushi jest ryż, krótko ziarnisty odróżniający się do znanego i popularnego na Zachodzie ryżu długo ziarnistego. Tradycyjny japoński ryz nosi nazwę sasanishiki. Do sushi ryż może być gotowany z octem, lecz nie musi, może być podany po gotowaniu.

Nori – kolejny składnik sushi, niezwykle bogaty w witaminy i składniki mineralne wodorost z gromady krasnorostów. Nor służy do zawijania ryby i ryżu, dzięki czemu powstają piękne kuleczki.

Dla osób które nie przepadają za owocami morza lub, nie chcą jeść surowych ryb, restauracje japońskie serwują sushi z awokado, ogórek, sfermentowaną soją oraz innymi warzywami.

Do sushi podawany jest wasabi czyli japoński chrzan o zielonym kolorze. Oraz sos sojowy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika