U źródeł problemów z potencją leżą bardzo różne przyczyny, poza tym problemy te same w sobie mogą mieć bardzo niejednorodny charakter bowiem w pojedynczych przypadkach wiele przyczyn może nakładać się na siebie. Trudno więc mówić o leczeniu tego problemu bez postawienia fachowej diagnozy, a niestety mężczyźni boją się diagnozowania przyczyn, ba! niejednokrotnie boją się nawet przyznać przed sobą, że miewają tego typu problemy.
Tym sposobem fałszywy wstyd prowadzi jedynie do ich nasilenia. Niepotrzebnie. Musimy sobie uświadomić, że to co wpływa na potencję może jednocześnie destabilizować zdrowie, albo odwrotnie – to co szkodzi zdrowiu najczęściej szkodzi też potencji. Innymi słowy rozpoznanie przyczyn problemów seksualnych w gruncie rzeczy polega też na diagnozowaniu chorób i czynników zagrażających naszemu zdrowiu (w efekcie również życiu), a leczenie problemów z potencją jest jednocześnie wyrazem troski o zdrowie.
Przyjrzyjmy się jednak najczęściej występującym przyczynom – może to ułatwi niektórym panom uświadomienie sobie, że nic co wpływa na organizm nie pozostaje obojętne również dla potencji, a problemy z nią są czymś, czego w żaden sposób bagatelizować nie można.
Przemęczenie, przepracowanie, stres
Współcześnie różne dysfunkcje w procesach zachodzących w naszych organizmach pojawiają się między innymi wskutek przemęczenia, przepracowania i stresu. Tempo życia nie sprzyja zachowaniu zdrowia. Pracując po kilkanaście godzin na dobę zatracamy umiejętność wyciszenia się i skupienia na sobie, które niezmiernie sprzyjają regeneracji. Trudno więc dziwić się, że w takich warunkach po powrocie do domu nie mamy już siły ani ochoty na nic innego poza … wygodnym rozłożeniem się na kanapie. Seks? Komu by się chciało po dniu ciężkiej pracy. Jeśli sytuacja taka trwa dłużej z czasem dochodzi do zaburzeń skutkujących problemami utrzymującymi się coraz dłużej, w efekcie mogą nawet zaniknąć poranne erekcje co jest bardzo niepokojącym objawem świadczącym o spadku poziomu testosteronu – to sygnał, że rozpoczynają się problemy hormonalne.
Dieta i ruch
Jak niedożywiony organizm ma wytwarzać hormony? Przecież nie ma z czego. Jak ma reagować erekcją i podnieceniem skoro zaczyna mu brakować energii niezbędnej do przebiegu podstawowych funkcji życiowych. Jedzenie w równym stopniu wpływa na potencję jak wiele innych czynników. To z niego powstają hormony i ono zapewnia ciału witalność. Dzięki niemu chce się nam żyć i to ono sprawia, że żyć możemy, bo mamy ku temu siły. Podobnie wygląda kwestia aktywności. Ruch stymuluje wytwarzanie hormonów, ale i zapewnia sprawność całemu organizmowi. Człowiek niedotleniony, niesprawny i źle odżywiony jest skazany na problemy z potencją, bo organizm zwyczajnie nie może pozwolić sobie na aż taki nadmiar aktywności w sytuacji gdy jest niedotleniony, źle odżywiony i niesprawny.
Choroby
Problemy z potencją bywają skutkiem chorób. Potencji zagrażają choroby metaboliczne, choroby układu naczyniowo-sercowego, niektóre schorzenia neurologiczne, urazy czy nawet niektóre leki wykorzystywane w leczeniu tych chorób. Czy chorobie należy się poddać? Niekoniecznie. Przede wszystkim należy ją wykryć, a następnie dobrać leczenie tak, by nie odbijało się na potencji dbając jednocześnie o wszystko o czym powiedziano powyżej: dietę, ruch i umiejętność znalezienia wolnej chwili dla siebie.
Psyche
Bywa i tak, że głównym sprawcą problemów tego typu jest psyche. I z nią można sobie poradzić. Nikt nie jest skazany na lęki, depresje i im podobne problemy, z którymi medycyna radzi sobie coraz lepiej. Zaburzenia tego typu wcale nie muszą skazywać nas na farmakoterapię. Czasem wystarczy po prostu rozmowa z psychologiem. Tyle że i tu pojawia się problem: konieczność przełamania lęku przed leczeniem i psychoterapią.
Aby nie było takiej potrzeby warto wdrożyć profilaktykę – i to jak najwcześniej. Z najnowszych badań wynika bowiem, że problemy z potencją pojawiają się u coraz młodszych mężczyzn.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.