Pozycjonujemy już niemal wszystko – firmy budowlane, firmy informatyczne czy nawet ostatnio firmy leśne. Nikogo nie dziwi już fakt, że strona o kilku podstronach o zerowym zainteresowaniu i minimalnej ilości naturalnych linków znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania na niekiedy bardzo popularne frazy. Jednak to, co jest podstawą bytu każdego pozycjonera to jego zaplecze, a zaplecze nie istnieje bez specjalnych narzędzi – które mogą wykorzystywać także amatorzy. W tym artykule przybliżę najważniejsze aplikacje pozycjonerów:

  1. Katalogo-dodawarki
  2. Katalogowanie to podstawa pozycjonowania (zwłaszcza młodych serwisów na nowych domenach) – do tego nikogo, kto miał przez chwilę choć styczność z pozycjonowaniem nie trzeba długo przekonywać. Niemniej jednak, trzeba wiedzieć, kiedy katalogować ręcznie a kiedy dodawać wpisy do katalogów za pomocą automatycznych lub półautomatycznych dodawarek.
    Przede wszystkim, addery należy wykorzystywać do dodawania wpisów do katalogów słabszych – do kilku-kilkunastu najlepszych katalogów zdecydowanie lepiej jest dodać się ręcznie. Automatyczne addery pozwalają na uzyskanie masy wpisów w bardzo słabych katalogach, natomiast półautomatyczne dają średnią ilość wpisów w średnich katalogach. Z tego wszystkiego najlepiej działa oczywiście katalogowanie ręczne w dobrych katalogach, ale mimo wszystko addery automatyczne są popularnym narzędziem specjalistów od SEO.

  3. Peclo-dodawarki
  4. Precle – strony z artykułami z różnych dziedzin, które gromadzą masę treści w którą sprytnie wklejone są linki symulujące naturalne. Większość z precli bazuje na skrypcie wordpressa co ułatwia pracę e-programistom, którzy tworzą addery artykułów do precli. Co prawda, większość dobrych precli ma ręczną moderację wpisów, ale nikt nie mówi, że wpisy dodawane z addera są gorszej jakości – po prostu każdy pozycjoner wie, że adderem półautomatycznym jest postokroć łatwiej dodawać artykuły niż w sposób standardowy – logując się raz za razem na strony coraz to nowych precli.

  5. Site -wartościowacze
  6. Ten narzędzia służą do określania wartości strony pod kątem pozycjonowania. Sprawdzają one nie tylko PR, ale także ilość linków czy pozycję w wyszukiwarce na dane frazy. Te aplikacje pozwalają oszczędzić wiele czasu na skakaniu między serwisami oferującymi różne typy informacji.

  7. Pozycjo-sprawdzacze
  8. Jedno z ważniejszych narzędzi, zwłaszcza w większych firmach. Nikt nie sprawdza pozycji ręcznie a pozycje muszą być sprawdzone, bo wg. nich naliczane są klientom opłaty. Z pomocą przychodzą automatyczne sprawdzarki, które ustawiane w crontabie serwera o określonych porach sprawdzają pozycje setek stron na setkę różnych słów kluczowych. To nie tylko oszczędność czasu, który trzeba by poświęcić na ręczne sprawdzanie pozycji. Ale także dobry atut przy naliczaniu opłat klientom i udowadnianiu swej pełnej uczciwości przed tymiż.


Powyższe narzędzia to po prawdzie tylko kropla w morzu narzędzi prawdziwych pozycjonerów, ale do zastosowań amatorskich (pozycjonowania własnych serwisów), to w zupełności wystarcza by przy niewielkim wkładzie własnej pracy uzyskać całkiem dobre pozycje nawet na dość trudne do wypozycjonowania hasła.

O autorze

Programista i pracownik dużej firmy specjalizującej się w seo. Powiązany z branżą leśną i leśnictwem przez rodzinę. Specjalista od spraw reklamy internetowej, w tym pisaniu artykułów SEO. Pisze na dowolne tematy, z dowolną ilością znaków i dowolnym nasyceniem słowami kluczowymi, za niekoniecznie dowolną cenę ;-)

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.