Wirus grypy
Jesienna, deszczowa aura oraz zimowe mrozy to okres, w którym wiele osób zaczyna swą walkę z grypą. Ta zakaźna choroba wirusowa rozpoczyna się od infekcji górnych dróg oddechowych, a czasami obejmuje swym zasięgiem również płuca. Wirus grypy bardzo szybko przenosi się na inne osoby, które przebywają w pobliżu chorego. Szkoły, przedszkola, domy opieki – to miejsca, w których wirus grypy roznosi się naprawdę szybko. Brak odpowiedniego leczenia i tak częste lekceważenie grypy może prowadzić do poważnych powikłań, zatem podjęcie odpowiedniej formy leczenia jest tu bardzo ważne.
Przed grypą można uchronić się dzięki szczepieniom ochronnym, jednak nie każdy jest do nich przekonany. Ci, którzy zachorują na grypę, powinni jak najszybciej rozpocząć stosowne leczenie.
Objawy grypy
Pierwszymi objawami grypy są kaszel, bóle gardła oraz gorączka, którym towarzyszy uczucie zmęczenia oraz bóle mięśni. Te objawy to wyraźny sygnał, że trzeba grzecznie położyć się w łóżku, pić dużo płynów oraz odpowiednio się odżywiać. Antybiotyki nie są stosowane w przypadku leczenia grypy, jednak lekarz może polecić inne leki, jak środki wykrztuśne oraz przeciwbólowe. Ważny jest odpoczynek i pozostanie w domu aż do całkowitego ustąpienia choroby. Nie leczona lub niedoleczona grypa może zwiększać ryzyko wtórnej infekcji, prowadzącej nawet do zapalenia płuc.
Jak walczyć z grypą?
W walce z grypą pomocna może okazać się zdrowa dieta. Świeże owoce i warzywa, szczególnie te bogate w witaminę C, pomagają wzmocnić organizm. Niektóre zioła, jak nalewka z jeżówki praz napar z sadźca również mogą pomóc. Na problemy z bólem gardła dobrym sposobem jest jego przepłukanie wodą z solą. Dieta, która jest zalecana podczas grypy, to dieta lekkostrawna. Należy również unikać alkoholu, który zmniejsza naturalną odporność organizmu. Warto również zrezygnować z palenia papierosów, gdyż nikotyna uszkadza drogi oddechowe.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.
a jak z witamina C? szukałam ostatnio różnych informacji i nie moge się rozeznać co jest prawdą a co internetowym bełbem… trafiłam na stronę, która jest rzetelna i ekspercka ale mówia tam właśnie o witaminie C: http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/25/witamina-c-pomaga-na-przezi%C4%99bienia/