Ulokowanie oszczędności na jednej z dostępnych na rynku lokat, to pomysł warty przemyślenia. Pod warunkiem, że rzeczywiście dysponujemy jakąkolwiek gotówką, którą będziemy mogli na nim ulokować. Współczesne lokaty bankowe to po pierwsze dość korzystna stopa rocznego oprocentowania, po drugie, wszelkiego rodzaju „gratisy”, mające skutecznie zachęcić nas do skorzystania z tej konkretnej oferty.

Trudno nie zauważyć swoistego „wyścigu w boju o klienta”, którego jesteśmy świadkami. Najlepsze lokaty bankowe, to te, oprocentowane na 6,50% – 6% w skali roku. Czas jej trwania wynosi minimalnie 2 miesiące. Mamy również możliwość zerwania umowy bez utraty zebranych na koncie odsetek. Oprocentowanie lokat ustala dany bank.

Jak lokata to tylko u najlepszych?

Faktem jest, że przy ilości placówek bankowych, obecnych na rynku, wybór mamy naprawdę duży. Oferują one bardzo korzystne warunki, mające zachęcić potencjalnego klienta do zainwestowania środków pieniężnych właśnie w tym konkretnym banku. Decydując się na założenie lokaty, bardzo istotny wydaje się fakt wyboru placówki znanej, o wyrobionej renomie. W przeciwnym razie może się okazać, że nasze pieniądze w jakiś sposób ulotnią się, a my zostaniemy z przysłowiową „ręką w nocniku”.

Nowy rok przyniesie straty

Jak twierdzą analitycy rynkowi, nowy rok przyniesie znaczące zmiany w wysokościach oprocentowania lokat. Znaczna część banków zdecydowała się obniżyć wysokość oprocentowania, inne dopiero się do tego przygotowują. Pomimo, że lokata uznawana jest za jedną z najbardziej rentownych form inwestycyjnych, w nowym roku wszystkich tych, którzy planują ulokować swoje oszczędności w jednym z banków, może czekać niemiła niespodzianka. Wpływ na taki rozwój sytuacji może mieć kilka czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie kryzys inwestycyjny. „Odbije się to czkawką” wszystkim tym, którzy liczą na spore zyski, wynikające z decyzji o założeniu lokaty bankowej. Planowane obniżki oprocentowania znacząco wpłyną na uzyskanie zysków, które jeszcze do niedawna wydawały się całkiem realne. Trudniej będzie również ochronić kapitał przed zgubnym działaniem procesu inflacji.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika