Dużo osób uważa, że praca grafika jest lekka i miła, a należności same spływają do kieszeni. Jednak aby zarobki były faktycznie opłacalne, należy – jak w każdej profesji – być doskonałym w swojej materii. Ale to jeszcze nie wszystko.
Zacznijmy od tego, kim w ogóle jest grafik komputerowy. To osoba, która trudni się nade wszystko kreowaniem konceptów graficznych w charakterze informacyjnym albo promocyjnym. Może tworzyć wszelakiego rodzaju ulotki, foldery czy billboardy. Zasadniczym narzędziem, które stosuje jest komputer z adekwatnym oprogramowaniem.
Grafik komputerowy może być zatrudniony jako freelancer bądź w agencji reklamowej lub studiu graficznym. Oczywiście najpierw trzeba spełnić postawione wymogi. Dla pracodawców liczą się w głównej mierze doświadczenie oraz praktyczne przygotowanie do zawodu. Zaś nie zawsze ma znaczenie ukończona szkoła. Dyplom to nie wszystko. Bardziej zaciekawić może bogate portfolio niż dyplom nawet wybitnej uczelni.
Pracodawcy zwykle zatrudniają grafików na okres próbny, w czasie którego sprawdzają faktyczne zdolności kandydata. Sprawdzane jest wyczucie estetyczne, kreatywność, dokładność, pracowitość jak również umiejętność do współpracowania z klientem. Grafik musi być komunikatywny oraz otwarty na nowe rozwiązania a także umieć działać pod presją czasu. Ważna jest także znajomość języków obcych. Z tej racji, że należy opanować umiejętność używania specjalnym oprogramowaniu, grafikami są przeważnie ludzie młodzi, do ok. 40-go roku życia.
Interesujący się grafiką komputerową mogą zdobyć niezbędne umiejętności albo powiększyć posiadane już kwalifikacje w trakcie warsztatów grafiki komputerowej. Można zarejestrować się na szkolenia przekrojowe przedstawiające hasłowo wszelkie programy albo kursy skoncentrowane na jednym temacie, np. Adobe Photoshop. Lepiej skorzystać z drugiej opcji, aby szczegółowiej poznać omawiany program i zyskać więcej umiejętności. Doskonale, jeśli uczestnicy umieją biegle obsługiwać komputer. Na szkoleniach uczą się m.in. sporządzać grafikę, robić materiały promocyjne a także projektować prezentacje i portale www.
Doświadczona kadra przekazuje wszelkie praktyczne wskazówki odnoszące się do technik graficznych albo stosowania coraz bardziej zaawansowanych narzędzi. Szkolenia zazwyczaj odbywają się w weekendy, a małe grupy umożliwiają szybkie zdobywanie wiedzy. Na koniec każdy uczestnik otrzymuje dyplom, który dokumentuje ukończenie szkolenia i zdobycie wszystkich potrzebnych w posadzie grafika komputerowego umiejętności. Warto wzbogacać swoją wiedzę i pozyskiwać nowe kwalifikacje, albowiem na naukę nigdy nie jest za późno. Inwestycja w swój rozwój prędzej czy później wygeneruje duże korzyści.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.