Szkółka Bluszcz Projektując ogród podobnie jak w każdym innym projekcie czy to budowlanym czy też wyposażenia wnętrz należy zastosować ogólnie znane reguły. Zaczynamy oczywiście od roślin szkieletowych i wyznaczenia konstrukcji naszego nowego ogrodu. Rośliny szkieletowe to zazwyczaj duże, rzucające się w oczy rośliny które stanowić będą główną „konstrukcję” ogrodu.  Zazwyczaj są to drzewa liściaste lub też iglaste, duże krzewy, ewentualnie elementy małej architektury ogrodowej plus oplatające je roślin Po ich wybraniu i umieszczeniu zaczynamy kolejny etap prac projektowych – to znaczy umieszczanie w nim tak zwanego średniego poziomu. I te właśnie rośliny to 60% materiału roślinnego który potrzebujemy by stworzyć kompletny ogród. Podobnie właśnie te rośliny pozostają nam w pamięci. Mogą być to krzewy, kwiaty o wysokości około 1 metra, szczepione iglaki czy też materiał liściasty. Ostatnim etapem jest oczywiście uzupełnianie naszego ogrodu przez małe rośłiny typu berberysy, wrzosy i wrzośce, małe rabatówki i kwiaty. Duże znaczenie ma Bluszcz. Jest to roślina którą możemy wykorzystać w zasadzie wszędzie. Nadaje się on idealnie jako tło a także jako roślina która w szybki i skuteczny sposób potrafi nam ocienić miejsce. Do tego jest bluszcz jest bardzo ekspansywny i odporny na warunki atmosferyczne i choroby roślin. Warto więc pamiętać o nim – bo tani potrafi naprawdę przyozdobić nasz ogród.

O autorze

3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika