Ilha do Mel, Wyspa Miodowa, to obszar o kształcie wieloryba, położony ponad cztery kilometry od wybrzeży Brazylii. Jest to wyjątkowe miejsce; brak tam samochodów, dróg czy kabli doprowadzających zasilanie z lądu. Jest to raj ekologiczny przede wszystkim dla podróżnych będących w stanie żyć bez telewizora w pokoju hotelowym. Nawet odnalezienie urzędu pocztowego, a następnie próba zakupu znaczka pocztowego graniczy z cudem. W zamian za brak technologii i doskwierające niedogodności dnia codziennego, dostajemy kilometry piaszczysteych plaż Nossa Senhora dos Prazeres oraz cudowne widoki krajobrazowe na czele z panoramą rozciągającą się z punktu widokowego w latarnii morskiej Conchas Farol. Kolejnym intrygującym punktem każdej z wizyt jest spacer po plaży połączony ze zwiedzaniem położonej niedaleko fortecy Nossa Senhora dos Prazeres. Ma ona do zaoferowania, poza wspaniałym widokiem z zewnątrz, możliwość zobaczenia najmroczniejszego bodajże miejsca na całej wyspie – ponurego, wypełnionego wilgocią i zapachem stęchlizny więzienia. Dla turystów znudzonych całodziennym wylegiwaniem na plaży czy zwiedzaniem wilgotnej dżungli jest możliwość posurfowania lub złowienia okazałej ryby, gdyż woda oprócz czystości, oferuje również bezpieczeństwo – brak tu budzących niepokój drapieżników wodnych.
Ceny za nocleg na wyspie nie są zbytnio wygórowane – za nocleg w czystym pokoju w hostelu z podstawowymi udogodniniami oraz wliczonym śniadaniem trzeba zapłacić ok. 50zł. Oczywiście, poza restauracją hotelową istnieje wiele miejsc w których można smacznie zjeść – podstawą diety na wyspie jest ryż w połączeniu ze świeżo złowioną rybą oraz dużą ilością owoców i warzyw. Dostępnych jest wiele rodzajów ryb, więc każdy, nawet ci kręcący nosem, poczują się usatysfakcjonowani.
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/Ilha-do-mel-lanscape.jpg)
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.