W nowoczesnym świecie istnieje bardzo wiele alternatywnych metod leczenia różnego rodzaju schorzeń. Są to terapie ziołowe, świetlne itp. Ostatnimi czasy dużą popularność zyskała terapia kolorami. Jest ona praktykowana od bardzo dawna (znano ją w czasach starożytnych). Dzisiaj udowodniono naukowo pozytywne działanie kolorów na ludzkie zdrowie. Na przykład kolor zielony pozytywnie wpływa na wzrok. Dlatego dobrym pomysłem jest malowanie ścian na kolor zielony w pomieszczeniach biurowych oraz w miejscach, w których wzrok ludzki narażony jest na zmęczenie.
W Polsce działa wiele gabinetów medycyny alternatywnej zajmujących się leczeniem różnych schorzeń przy pomocy kolorów. Koloroterapia jest bardzo skuteczna jest dziedziną służącą do przywracania równowagi i harmonii w ludzkim organizmie. Kolory mają pozytywny wpływ na ludzką psychikę, a co za tym idzie polepszają ogólne samopoczucie. Inna definicja mówi, że leczenie kolorami pozwala na zachowanie właściwych proporcji między kolorami, jakie powinny zostać zachowane w ludzkim organizmie.
Koloroterapia obejmuje nie tylko zabiegi w specjalnych gabinetach. W domu również można stosować tego rodzaju leczenie poprzez malowanie ścian i stosowanie ozdób w różnych kolorach. Na przykład kolor czerwony odpowiada za stymulację metabolizmu, poprawienie ukrwienia organizmu oraz aktywację rezerw energii. Kojarzy się on z miłością, aktywnością i zdrowiem. Kolor żółty z kolei wpływa pozytywnie na tworzenie tkanek, pobudzenie funkcji mięśni oraz pozwala się zrelaksować. Kojarzy się z ciepłem, ożywieniem i inspiracją. Oczywiście terapia ta obejmuje wiele innych kolorów, które mają inny wpływ na organizm człowieka.
Jak widać koloroterapia wpływa pozytywnie na organizm człowieka. Jeśli więc mamy problemy z jakimiś schorzeniami, złym samopoczuciem, to wystarczy sprawdzić, jaki kolor pomaga w zwalczaniu takich problemów, a następnie można przemalować ściany lub zastosować różnego rodzaju dekoracje w tym kolorze. Oczywiście terapia kolorami nie powinna być traktowana jako jedyna metoda leczenia, ale jako uzupełnienie terapii.
Inne informacje dotyczące koloroterapii znajdziesz tu.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.