Czy depilacja laserowa jest bezpieczna czy lepiej jej unikać? Czy aby na pewno jest trwała, a jeśli nie to czy warto się na nią zdecydować? Takie pytania zadaje sobie większość kobiet, a skoro wymogiem dzisiejszych czasów jest posiadanie gładkiego ciała bez włosów, pytania takie warto sobie zadawać i warto poszukiwać odpowiedzi.
Bezpieczeństwo depilacji laserowej zależy od tego, kto ją wykona i jakie urządzenie zostanie użyte do przeprowadzenia zabiegu. Co prawda przeciwnicy depilacji laserem wciąż straszą nas drastycznymi przykładami poparzeń po źle przeprowadzonych zabiegach (takie przypadki notowano na świecie i były to poparzenia dosyć poważne), niemniej jednak czasy prymitywnych i niebezpiecznych laserów już dawno minęły. W tej chwili mamy do dyspozycji nowoczesne, znacznie bezpieczniejsze technologie, a konkurencja na rynku usług kosmetycznych i dermatologicznych sprawia, że rośnie również poziom kwalifikacji osób przeprowadzających epilację.
Laser w domu?
W tej chwili technologia laserowa jest tak bezpieczna, że urządzenia laserowe przystosowano nawet do użytku domowego. Tym sposobem depilacja laserowa zyskuje jeszcze jeden atut: staje się tańsza. Zabieg wydepilowania całego ciała w gabinecie składa się de facto z kilku zabiegów wymagających kilkukrotnego powtórzenia. Koszt takiej depilacji jest bardzo wysoki, w związku z czym niewiele osób może sobie na nią pozwolić. Najprostsze urządzenie do depilacji laserowej w domu kosztuje kilkaset złotych. To jednorazowa inwestycja, a poszczególne zabiegi, przeprowadzane osobiście we własnym zaciszu domowym nie generują kosztów (jedyny koszt związany jest ze zużyciem prądu).
A jak to jest z trwałością efektów depilacji laserowej?
Nazywana depilacją trwałą (epilacją) depilacja laserowa tak naprawdę w pełni trwała nie jest, choć i tu sprawa wygląda różnie u różnych osób. Podstawowym czynnikiem decydującym o czasie utrzymania się efektów depilacji są zdolności regeneracyjne organizmu, a dokładnie: zdolności regeneracyjne mieszków włosowych. Mieszki, które zostają uszkodzone przez laser mogą, ale nie muszą się zregenerować. Jeśli dojdzie do regeneracji włoski odrosną, tyle że będą słabsze od owłosienia pierwotnego. W efekcie może się więc okazać, że raz przeprowadzoną depilację laserową po kilku latach (proces regeneracji mieszków trwa dosyć długo) trzeba będzie powtórzyć. Laser domowy eliminuje również ten problem.
Warto czy nie warto sięgać po laser?
Zdecydowanie warto, ale pod warunkiem zachowania pełnego bezpieczeństwa. Co to oznacza? Korzystanie z usług najlepszych gabinetów, a w przypadku depilacji laserowej ścisłe stosowanie się do zaleceń odnośnie samodzielnej depilacji laserowej (i depilacji laserowej w ogóle).
Podstawowe zalecenia, wskazania i przeciwwskazania obowiązują w tym przypadku wszystkich i obchodzenie ich zdecydowanie się nie opłaca.
A dlaczego zdecydowanie warto przeprowadzić depilację laserem? Dlatego, że uwalnia nas od problemu zbędnego owłosienia na długi okres czasu, a w wielu przypadkach na zawsze. Poza tym taka depilacja eliminuje problem wrastających włosów.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.