Trwałe usuwanie owłosienia z różnych części ciała pozostaje dla wielu ludzi odległym marzeniem. Dzieje się tak z wielu przyczyn. Strach, niezdecydowanie i inne czynniki wpływają na ciągłe wydłużanie czasu podjęcia prawidłowej decyzji.
Do zabiegu trwałej depilacji laserowej należy się przygotować. Sprawi to, że efekty będą lepiej widzialne, a sam zabieg przebiegnie w sposób bardziej komfortowy.
Depilacja laserowa w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, czy Katowicach, a także w innych, większych miastach w Polsce jest dostępna w dobrze wyposażonych gabinetach kosmetycznych.
Depilacja laserowa może być wykonywana niemalże w każdej części ciała, jedynym warunkiem do spełnienia jest obecność ciemnych włosów. Skuteczność zabiegu jest proporcjonalna do ich koloru . Skóra opalona nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji, ale trzeba liczyć się z koniecznością łagodzenia parametrów i tym samym spadku efektywności zabiegu. Metoda laserowej depilacji włosów powoduje zniszczenie mieszków włosowych i jednocześnie nie uszkadza skóry. Pozwala na szybkie i skuteczne usuwanie włosów z większych powierzchni ciała bez konieczności kierowania światła laserowego osobno na każdy mieszek. W czasie sesji laserowej każda emisja lasera odczuwana jest jak małe ukłucie. Najbardziej wrażliwe okolice to okolice bikini i pachy. Niestety nie można z góry przewidzieć ile sesji laserowych będzie potrzebnych u danego pacjenta, najczęściej jest to od 4 do 10 sesji.
Również po zabiegu należy wiedzieć jak postępować aby nie uszkodzić miejsc, które zostały poddane depilacji laserowej. O taką skórę trzeba szczególnie zadbać, unikać wystawiania na promienie słoneczne oraz bardzo mocno nawilżać.
Depilacja laserowa jest obecnie najbardziej skuteczną i zarazem bezpieczna metodą trwałej depilacji ciała. Zabieg wykonuje się najczęściej w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym.. Energia lasera działa na barwnik włosów dzięki czemu doprowadza do ich trwałego zniszczenia. Bardzo jasne i rude włosy są w związku z tym trudniejsze do usunięcia. Do depilacji laserowej najlepiej nadają się odrośnięte, ciemne włosy.
Podczas zabiegu pacjent a także osoba wykonująca zabieg muszą chronić oczy. W tym celu konieczne jest założenie okularów ze specjalnymi filtrami. Podczas wykonywania zabiegu specjalna głowica ochładza skórę zabezpieczając ją przed podrażnieniem oraz przyspiesza przenikanie wiązki światła przez jej głębsze warstwy. Wykorzystuje się tutaj różnice w temperaturze tkanki dzięki czemu dochodzi do całkowitego otoczenia włosa energią cieplną.
Tak jak przy wszystkich zabiegów z użyciem lasera najważniejszym przeciwwskazaniem jest ciąża. Depilacji laserowej nie wykonuje się również w przypadku podrażnienia oraz występowania chorób skórnych, łuszczycy i chorób nowotworowych. Zabieg nie jest także wskazany po użyciu samoopalacza oraz na świeżej opaleniźnie. Inne przeciwwskazania są omawiane i wykluczane podczas wywiadu poprzedzającego zabieg.
Największymi zaletami trwałej depilacji laserowej są: trwałość rezultatów, odrastanie znacznie rzadszych włosów, jaśniejszych i cieńszych niż w przypadkach których nie uzyskano trwałych wyników depilacji, użyteczność przy depilacji dużych obszarów ciała, minimalne ryzyko powikłań, szybki powrót do normalnej aktywności życiowej po zabiegu bez okresu rekonwalescencji.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.