Dieta słoiczkowa to kolejny amerykański wynalazek. Nazywana jest też z angielska Baby Food Diet, bo opiera się na jedzeniu dla niemowląt. Spopularyzowały ją hollywoodzkie gwiazdy i choć u nas wciąż bardziej popularne wydają się diety – wynalazki typu dieta białkowa czy kopenhaska można przypuszczać, że i wieść o rewelacyjnym działaniu diety słoiczkowej niedługo rozniesie się „pocztą pantoflową” po naszym internecie.
Dietę tę stosują gwiazdy takie jak Jennifer Aniston czy Reese Whiterspoon. Zalecenia dietetyczne opracowują im prywatni trenerzy. Zgodnie z doniesieniami mediów trenerka Aniston poleca jej zjadanie 14 porcji pokarmów dla dzieci – dziennie.
Dieta słoiczkowa (czyli Baby Food Diet) zaleca też spożywanie jednego normalnego posiłku „dla dorosłych”. Posiłek ten należy zostawiać sobie na kolację.
Jak chudnie się na diecie słoiczkowej?
W zależności od oczekiwanych efektów tj. narzuconego sobie deficytu kalorycznego. Jeden słoiczek pokarmu dla dzieci ma od 60 do 130 kcal. Przyjmując górną granicę i zakładając, że zjadać będziemy 14 słoiczków (zalecanych przez wspomnianą wyżej trenerkę) dostarczymy organizmowi 1820 kalorii jeśli dodać do tego jeden „dorosły” posiłek kaloryczność drastycznie wzrośnie. Przy 60kcal (w słoiczku) zjemy jedynie 840 kcal i nawet z „dorosłym” posiłkiem wypracujemy ogromny deficyt kaloryczny. Schudnąć można, ale w jaki sposób?
Przede wszystkim pokarmy dla dzieci są zupełnie inaczej komponowane niż pożywienie dla dorosłych. Dorosły organizm ma inne zapotrzebowanie na składniki pożywienia, a przede wszystkim odżywianie się „słoiczkami” trudno nazwać naturalnym. Nic dziwnego, że skłonności do nadwagi i otyłości tudzież zwiększoną podatność na różne choroby nabywamy już w dzieciństwie. Karmienie dzieci „słoiczkami” trudno nazwać zdrowym modelem odżywiania!
Dieta słoiczkowa ma pewne plusy
Jest doskonałą dietą dla osób leniwych. Cóż… w napadzie głodu sięgamy po słoiczek i … po sprawie. Teoretycznie dostarczamy organizmowi w ten sposób sporo składników odżywczych pochodzących głównie z warzyw, kaszek i owoców. Teoretycznie jest to zdrowe. W praktyce ludzkość nigdy nie odżywiała się w taki sposób. Dieta słoiczkowa nie jest dietą naturalną!
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.