Istnieje dwanaście głównych powodów, dlaczego firmy ponoszą porażkę przy wdrażaniu systemu ERP.
- Brak zaangażowania kadry menadżerskiej, przerzucanie odpowiedzialności na kierowników niższego szczebla.
- Błędnie zdefiniowane wymagania. Badania wykazały, że niewłaściwe określenie wymagań funkcjonalnych stanowi prawie 60% niepowodzeń we wdrożeniach systemu ERP.
- Nieodpowiedni dobór pakietów ERP Niewłaściwy wybór pakietów występuje, gdy firma ma niedostatecznie zdefiniowane wymagania funkcjonalne.
- Niewystarczające zasoby Firmy działają na własną niekorzyść, wykonując wszystko na podstawie godzinach nadliczbowych, godziny pracy sięgają 150%. Takie podejście może być „pocałunkiem śmierci” dla programu. Raz po raz możemy spotkać ten błąd w implementacji ERP.
- Odporność na zmiany Brak metody zarządzania zmianą w ramach projektu może zawalić całość wdrożenia. Opór wobec zmian jest dość często spowodowany min.: Brakiem zaangażowania ze strony osób odpowiedzialnych za współpracę -Niewłaściwa komunikacja -Brakiem wsparcia kadry kierwniczej.
- Błędne obliczenie czasu i nakładu pracy Inną przyczyną niepowodzenia wdrożenie systemu ERP jest błędne obliczenie czasu i nakładu potrzebnego do realizacji projektu.
- Systemy informatyczne z nieprzystosowanymi modułami biznesowymi Jedną z głównych przyczyn niepowodzenia wdrożenia systemu ERP jest nieprzystosowanie aplikacji z procesami biznesowymi firmy. Ten czynnik powoduje utratę wydajności i czasu.
- Nierealne oczekiwania korzyści i zwrotu z inwestycji.
- Niewłaściwe Szkolenie i edukacja Szkolenia są niezwykle ważne, ponieważ większość pracowników musi opanować nowych interfejsów oprogramowania i procesów biznesowych, które wpływają na funkcjonowanie firmy.
- Nieodpowiednie Zarządzanie Dużym błędem jest skrót zdarzeń krytycznych w planie projektu, takich jak czas na dokumentację, określenie na nowo i integracji procesów.
- Niewłaściwa komunikacja Jedną z przyczyn niepowodzenia we wdrożeniach systemu ERP jest słaba komunikacja w ramach projektów .
- Nierozważne cięcia kosztów.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.
W Polsce z jakiegoś dziwnego sposobu czasami dostosowuje się system do firmy, a nie optymalizuje procesów biznesowych podczas wdrażania. Na zachodzie jest to sytuacja nie do pomyślenia.