Wypielęgnowane paznokcie stanowią nieodłączny element dłoni zadbanej kobiety. Niestety, natura nie zawsze wyposaża kobiety w zdrowe, silne oraz kształtne paznokcie, dlatego też salony kosmetyczne proponują szeroką ofertę w zakresie pielęgnacji dłoni.
Do najczęstszych zabiegów należy manicure, czyli zabieg pielęgnacyjny paznokci i skórek (często połączony z pielęgnacją dłoni) oraz stylizację paznokci metodą akrylową lub żelową oraz nowoczesne odbudowywanie paznokci jedwabiem tzw. silk wrap. Dwie pierwsze metody różni rodzaj wykorzystywanych materiałów – jest to odpowiednio akryl oraz żel. Manicure z zastosowaniem akrylowych metod przedłużania paznokci ma jednak dość nieprzyjemny, ostry zapach, dlatego coraz częściej korzysta się z zastosowania żelu. Nakładany on jest bezpośrednio na paznokieć lub na wcześniej przyklejone tipsy, czyli wymodelowane płytki ze sztucznego tworzywa przytwierdzone do paznokcia.
Kosmetyczki wskazują, że żel stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które chcą zachować naturalny kształt i długość paznokcia, nie niszcząc jego naturalnej struktury. Paznokcie żelowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Są trwałe, bardziej elastyczne i cieńsze niż akrylowe, choć podobnie pozwalają na niezliczoną ilość wariacji kolorystycznych z wykorzystaniem innych ozdobników takich jak brokat czy zatapiane elementy o różnych kształtach. Wskazuje się, że w paznokcie żelowe łatwiej wtopić wybrane ozdobnik, natomiast akryl, ze względu na swoją twardość jest bardziej podatny na malowanie różnobarwnych wzorków. Żel należy uzupełniać co 3-5 tygodni.
Aby trwale usunąć paznokcie żelowe, należy się udać do doświadczonej kosmetyczki, które specjalnym pilnikiem spiłuje żel z paznokcia, a następnie zastosuje odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, w celu odżywienia płytki paznokcia. Jest to o tyle ważne, że niewłaściwie usunięcie paznokci żelowych łączy się z uszkodzeniem płytki paznokcia. W przypadku usuwania paznokci akrylowych wystarczy użyć acetonu, które doskonale oddziela sztuczne paznokcie od naturalnych. Aceton w przypadku paznokci żelowych nie ma zastosowania.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.
Niestety zdecydowałam się z dnia na dzień pozbyć paznokci żelowych i poszłam do manicurzystki, aby mi je spiłowała… odradzam! Paznokcie były po tym w tragicznym stanie, dlatego dużo lepiej jest po prostu odczekać aż paznokcie odrosną na tyle, że nie będzie już na nich żelu, a w międzyczasie domalowywać je zwykłym lakierem.