Cenne rady dla osób, które zaczynają przygodę z brykietem. Na co skierować uwagę kupując brykiet drewniany, pieca CO.
Kupując kominek albo po jego zakupie zastanawiacie się niezłomnie: co będzie najlepszym brykietem do niego, co zapewni Tobie najlepszy przepych użytkowania, jak i gdzie będziesz składował brykiet drzewny, ile zajmie miejsca, jaką siłę energetyczną powinien władać, czy jest osiągalny pełny rok, jak dużo będzie pozostałości po jego spaleniu, jaka powinna zawierać się wilgotność brykietu, czy nie zanieczyszcza naturę, czy jest wygodny i łatwy w transporcie. czy brykiet z trocin jest tani? Gdzie kupić? Na co powinniście zwrócić uwagę?
Jeśli kupiliście już kominek na brykiet drewniany lub piec na brykiet trocinowy to macie w zasadzie do wyboru brykiet tańszy a gorszy lub droższy a lepszy. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Przedstawimy Wam może nie wszystkie ale przynajmniej większość z nich.
Brykiet kominkowy doskonale zastępuje drewno (węgiel, koks, miał, muł, itp.), klawo nadaje się do spalania kominkach i w piecach CO, ma wysoką wartość energetyczną, długo się jara, 1 tona brykietu odpowiada 500 l oleju opałowego, dlatego też brykiet opalowy zajmuje wybitnie niedużo miejsca- 1 paleta ma wymiar 80x120x170 i idzie brykiet do kominka składować na wysokość. Brykiet do kominka, spala się praktycznie do zera – powstają znikome ilości popiołu. Popiół to tylko 3-5 kg z 1000 kg brykietu i może być wykorzystany jako imponujący, nieszkodliwy nawóz. Z drewna pałowego pozostaje ok 4,5% popiołu przeto częściej musicie doprowadzać do czystości kominek. Dobrej jakości brykiet kominkowy jest czysty ekologicznie i nie ma domieszek klejów, lepiszczy, nie śmierdzi. brykiet drzewny ma niską zawartość wilgoci – 4-8% (świeże drewno – ok. 50%, drewno długo leżakowane – ok. 20-25%, węgiel ok 13%), wskutek tego bez problemu możecie ćmić brykiet kominkowy od razu i możesz go składować w domu.
Suchy brykiet do kominka nie powoduje korozji kominków i osadzania się sadzy, jest to ekologiczne źródło energii, nie zatruwa środowiska. brykiet opałowy jest banalny do rozpalenia za pomocą rozpałki, drewno rozpala się dużo gorzej, zwłaszcza jako jest mokre. Brykiet do kominka nie brudzi rąk, nie pyli i jest on wysoko łatwiejszy w transporcie i magazynowaniu. W związku z tym też kupujcie cały czas najlepszy brykiet drzewny.
Mamy nadzieję iż przedstawiony przez nas materiał na zagadnienie palenia brykietem w kominku lub piecu CO spodobał się Państwu i upewnił, iż brykiet opałowy z trocin drzew liściastych jest najlepszym paliwem ekologicznym do kominka i jest lepszy aniżeli drewno do kominka, brykiet agro czy brykiet ze słomy.
ZAPAMIĘTAJCIE. W kominakch na brykiet drzewny najlepiej stosujcie jeno brykiet kominkowy wyłącznie najwyższej jakości, może trochę droższy, niemniej od mocnego i bezbłędnego dostawcy lub dystrybutora polskich brykietów np z takich firm jak chociażby AB POLSKA. Gdyż brykiety z Ukrainy i od badziewnych dostawców może spowodować uszkodzenie kominka co więcej komina. Może też zawierać: niebezpieczne wypełniacze, kleje, MDF, opiłki, plastiki, korę, pomielone butelki PET, wytłoczki z herbaty, makuch, piasek, korę, makulaturę, ligninę, siano, słomę, papier i wiele innych, które powodują iż cena brykietów jest niższa a jakość do dupy. Również należy zwrócić uwagę czy po spaleniu brykietów tworzy się spiek, zgorzel. Ilość popiołu powinna być w granicach 0,3-0,5%. Niezbyt dobry jest brykiet ze słomy, ze względu na ilość popiołu powyżej 2%. Również odradzamy palenie brykietami AGRO oraz brykietem przemysłowym. Które nie nadają się do domowych urządzeń, pieców, kominków na brykiet drzewny. Przystoi zwrócić co więcej uwagę, że kaloryczność brykietu powinna być powyżej 16MJ/kg.
Brykiet opalowy bardzo dobrze nadaje się do kominka, jest ekologiczny wykonany z trocinz drzewnej o miłym zapachu. Jest to produkt w 100% ekologiczny i naturalny. Produkowany w Polsce bez dodatków chemicznych. Ulega całkowitej biodegradacji.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.