polkiwlazienceZnajdują się w każdej łazience – dzięki nim zgromadzone w pomieszczeniu ozdoby pięknie się prezentują, a kosmetyczne akcesoria są zawsze pod ręka. Zapraszamy do świata łazienkowych półek.

Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązania, powinniśmy uwzględnić wielkość pomieszczenia, w którym zamierzamy zainstalować półki. Warto także dopasować ich kolor czy kształt do wystroju całej łazienki.

Równie ważne są względy praktyczne: jeśli mamy niewielką łazienkę, najlepiej wybrać regały narożne, zrobione np. z aluminium, plastiku czy szkła. Te szklane z chromowanym obramowaniem nie tylko wyglądają bardzo nowocześnie, ale też optycznie powiększają pomieszczenie – wszystko za sprawą padających na nie wiązek światła.

Szklane półeczki można również umiejętnie podświetlić, np. energooszczędnymi lampkami LED, które wspaniale wyeksponują poustawiane na tego typu półce utensylia. Kolejna propozycją dla posiadaczy małych łazienek to półki ulokowane w głębokich wnękach – nie zajmują one wiele miejsca, ale mimo to pomieszczą wiele przedmiotów.

Bardzo przydatne są w tym przypadku również regały z tworzywa sztucznego, które dzięki specjalnym hakom możemy zamontować praktycznie w każdym miejscu. Z kolei do przestronnych salonów kąpielowych w klasycznym stylu idealnie pasują np. delikatnie frezowane półki z drewna czy stali.

Półki umieszczone nad wanną czy pod lustrem to już łazienkowa klasyka. Często lokuje się je także w kabinie prysznicowej (np. pod postacią organizera na przybory do mycia), czy też pod umywalką wpuszczoną w blat. Użyteczna jest także półka nad podwieszanym sedesem, na której można przechowywać np. rolki papieru toaletowego.

Pora na niestandardowe, choć nie mniej funkcjonalne rozwiązania. Jeżeli przeszkadzają nam stojące na brzegu wanny płyny do kąpieli czy szampony, to możemy zdecydować się na wannę z półkami i szufladami, umieszczonymi na zewnątrz zbiornika.

Współczesne grzejnik łazienkowe przyjmują naprawdę fantazyjne kształty – skoro mogą przypominać spinacz biurowy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby powyginać je tak, by wyglądały jak metalowe regały. Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do przechowywania ręczników. Jak widać producenci są nam w stanie zaoferować naprawdę wiele.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika