Częstokroć kobiety i mężczyźni popełniają sporo błędów językowych. Pojawia się, niestety, niewiedza na temat tego, w którym miejscu wstawić przecinki, jakie są reguły ortograficzne, czy wyrazy z „nie” pisze się osobno czy razem. Mało ludzi wyraża się poprawnie. Nieznajomość tych reguł szkodzi naszemu wizerunkowi. Dlatego tak się dzieje? Dysortografia to zaburzenie, którego skutkiem jest popełnianie błędów ortograficznych pomimo znajomości zasad pisowni. Innym, zapewne najczęstszym, przyczynkiem jest lenistwo. Język polski jest dość trudny, niemniej jednak, gdy zapoznamy się z podstawowymi zasadami nim sterującymi, bez dylematu tworzyć będziemy poprawne – pod każdym względem – wyrażenia. Język polski to nasz język rodzimy, warto więc znać jego zasady i poprawnie nim władać. Nauczyciele zajmujący się nauczaniem początkowym powinni zwrócić większą uwagę na nauczenie przyszłych pokoleń prawidłowego posługiwania się językiem naszych przodków.
Zaszczepienie u malców pasji do czytania książek, pomoże im lepiej zrozumieć meandry jezyka polskiego. Kiedy wielokrotnie widzimy jakiś zwrot, dużo łatwiej będzie nam zapamiętać w jaki sposób powinno się go zapisać. Dzieci, które czytają książki posiadają bogatsze słownictwo, są bardziej kreatywne, a język polski będzie dla nich jednym z prostszych przedmiotów w szkole.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika