Konta bankowe dla nieletnich w wieku od trzynastu do osiemnastu lat to już normalność. Na wielu płaszczyznach debatuje się, jak duży, rzeczywisty zysk wynoszą z tego placówki finansowe, skoro takie konta są mniej drogie, w porównaniu do tych dla pełnoletnich klientów. Chodzi o dalekosiężne pozyskanie stałego członka banku. W jaki sposób go nakłaniają?

Credit Agricole proponuje 15-procentowy zysk przy uzupełnianiu stanu konta telefonu. Multibank reklamuje aż trzy typy kart płatniczych (także do elektronicznej płatności).

W Banku Zachodnim WBK karta jest zbliżeniowa, a w mBanku przelewane pieniądze przenoszą zaraz po ich wpłaceniu, Oprócz tego, we wszystkich tych bankach spokojnie możemy liczyć na brak zbędnych wydatków, z kolei z przeciwnej strony pewne bariery, bo odpowiedzialność narzucana jest wciąż po stronie opiekunów prawnych młodego klienta.

Dzisiejszy system wymaga permanentnej kontroli gotówki, choćby już w najmłodszym wieku. Nie należy się dziwić, że niepełnoletni coraz częściej dysponują pieniędzmi i mają w planach jak najwięcej perspektyw znanych dotychczas wyłącznie starszym. Banki wychodzą naprzeciwko; np.

PKO Bank Polski. Od paru lat realne jest tam zarejestrowanie SUPERKONTA Graffiti, gdy skończyło się 13 rok życia i nie przekroczyło się jeszcze osiemnastu. Co prawda, przy zakładaniu wymagana jest obecność opiekuna, także na nich spada odpowiedzialność w oczach prawa.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.