kontener socjalnyWydawać by się mogło, że chcąc wybudować dom, postawić biuro, albo np. szkołę potrzeba dużo czasu, pieniędzy i materiałów. Nic bardziej mylnego. Obecnie jest wiele możliwości stawiania budynków w bardzo szybkim tempie. Jednym z nich jest wykorzystanie kontenerów.

Wielu osobom kontenery nadal kojarzą się z kwadratowym, albo prostokątnym „pudełkiem” o niewielkich rozmiarach, np. 6m x 3m, albo 5m x 2,5m. O ile jeszcze małe biuro dla jednej osoby da się urządzić w takim kontenerze to jak na takiej powierzchni zrobić dom, albo szkołę? Okazuje się, że można i to w bardzo prosty sposób, a to za sprawą kontenerów modułowych. Kontener nie musi być jedną zamkniętą całością. Dzięki wymiennym ścianom można je dowolnie łączyć ze sobą i dowolnie konfigurować. Do budowy biura, domu, szkoły, pomieszczeń socjalnych, sanitarnych, czy budynków o jeszcze innym przeznaczeniu może zostać użyty jeden, kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt modułów. Mogą one być przy tym ustawione i połączone ze sobą jeden przy drugim, albo jeden na drugim. W tym drugim przypadku kontenery stają się podstawą budynków piętrowych. Nie ma problemu, aby w środku zamontować schody, a nawet specjalnego typu windy i inne udogodnienia. Dzięki temu budynek utworzony przy pomocy kilku modułów staje się bardziej funkcjonalny. W zależności od potrzeb można w ścianach umieszczać okna, drzwi, albo stosować kontenery zupełnie przeszklone.

Wszystko to zależy od wizji zamawiającego oraz możliwości firmy zajmującej się stawianiem budynków w systemie modułowym. Firmy specjalizujące się w systemach modułowych są bardzo otwarte na klienta i starają się w maksymalnym stopniu sprostać jego potrzebom i wymaganiom. Jeśli jeden kontener to za mało nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć, albo powiększyć już istniejące zaplecze biurowe, sanitarne, mieszkalne, edukacyjne przy użyciu kilku modułów. Raz postawione nie ograniczają możliwości rozbudowy. W miarę zmieniających się potrzeb można powstałe przy ich użyciu obiekty dowolnie powiększać, zmniejszać i przekształcać.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika