Bez instalacji grzewczych w naszym klimacie obejść się nie sposób. Inżynieria dostarcza nam w tym zakresie coraz nowszych i coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań w trosce o jakość, długotrwałość i energooszczędność ogrzewania np. kotły co.

Wydajność i energooszczędność odgrywają główną rolę w nowoczesnym budownictwie i nowoczesnych instalacjach grzewczych ze względu na stale rosnące koszty ogrzewania sposobami tradycyjnymi. Nie bez znaczenia są też kwestie związane z ekologią, w tym z efektem cieplarnianym powodowanym poprzez spalanie paliw emitujących do atmosfery między innymi dwutlenek węgla. Coraz częściej stosujemy więc instalacje ekologiczne, np. kotły co, aczkolwiek wciąż pozostajemy jednak tradycjonalistami.

Do wyboru mamy instalacje oparte na alternatywnych źródłach energii takich jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne, niestety te rozwiązania wciąż są bardzo drogą inwestycją dlatego też w dalszym ciągu największą popularnością cieszą się w naszym kraju tradycyjne instalacje grzewcze tj. instalacje centralnego ogrzewania, w których sercem jest kocioł spalający określony rodzaj paliwa, arteriami przewody, a nasze domy i mieszkania ogrzewają grzejniki bądź ogrzewanie podłogowe.

Wszędzie tam gdzie nie sprawdzają się rozwiązania oparte na spalaniu paliw stosuje się też ogrzewanie elektryczne w tym elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Instalacje grzewcze w nowych budynkach powinny być odpowiednio zaprojektowane: z uwzględnieniem kosztów jakie może ponieść inwestor ale też tak, by zapewnić zaspokojenie zapotrzebowania cieplnego wszystkich pomieszczeń.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika