Maszynę Bagger 288, na pierwszy rzut oka, trudno w jednoznaczny sposób, zakwalifikować do rodziny koparek. Jest to maszyna w każdym stopniu nieszablonowa. Zarówno jej rozmiary jak i dzienne wydobycie wprawiają w osłupienie.
Sprzęt budowlany jakim jest Bagger 288 zaliczamy do rodziny koparek wielonaczyniowych. Ten typ maszyn budowlanych, charakteryzuje się ciągłym procesem kopania. Koparki wielonaczyniowe wyposażone są w wiele naczyń kopiących umieszczonych na łańcuchu lub kole.
Bagger 288 został skonstruowany przez niemiecką firmę Krupp, a jego przeznaczeniem miała być praca w kopalni węgla w niemieckiej miejscowości Hambach. Początkiem 2001 roku, koparka zakończyła wybieranie węgla w kopalni. Wtedy też, zadecydowano o przetransportowaniu jej do odległej o 22km miejscowości Garzweiler. Koszt tej operacji, sięgnął 15 mln marek (ok 7,5 mln euro).
Serwis maszyn budowlanych, takich jak Bagger 288 wymaga specjalnego podejścia. Nie ma tutaj mowy o wysyłaniu zepsutych części do serwisu, i czekanie na ich naprawę. Każda awaria musi być wykonywana na miejscu, przez wykwalifikowanych specjalistów. Każda godzina postoju Baggera 288 to ogromne straty dla kopalni. Serwis musi być więc wykonany w jak najszybszym czasie. Aby maksymalnie przyspieszyć proces ewentualnej naprawy, na miejscu przechowywane są najczęściej zużywające się części, każda w liczbie 2-3 sztuk. Wszystko to po to aby czas naprawy skrócić do minimum, unikając konieczności zamawiania zepsutych części dopiero w momencie awarii.
Na koniec, aby jeszcze lepiej uświadomić sobie z jak wielką maszyną budowlaną mamy do czynienia, warto zobaczyć dane techniczne Baggera 288. Z pewnością, po ich przeczytaniu, każdy kto interesuje się techniką, będzie pod ogromnym wrażeniem.
- Długość: 240 metrów
- Wysokość: 96 metrów
- Dzienna wydajność: 240 tyś. ton wyrobku
- Minimalny promień skrętu: 100 metrów
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.