Myjki ciśnieniowe są coraz popularniejsze. Po urządzenia tego rodzaju sięgają już nie tylko właściciele myjni, ale także wielu kierowców, którym zależy na szybkim i dokładnym myciu samochodu. O czym trzeba pamiętać kupując myjki ciśnieniowe? Powodów, dla których klienci sięgają po myjki ciśnieniowe jest kilka. Po pierwsze – tego rodzaju urządzenia pozwalają szybko wyczyścić samochód. Co więcej, mycie takie jest dokładne i precyzyjne. A myjkę wykorzystać można także do czyszczenia ścian, kosiarki czy łodzi. Po drugie – myjki są bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy nakierować wodę pod ciśnieniem na ten obszar, który ma być wyczyszczony. Po trzecie wreszcie, sprzęt tego rodzaju jest coraz tańszy i szerzej dostępny. Pytanie – o czym należy pamiętać kupując myjkę?
Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, do czego będziemy jej używali. Czy będzie nam potrzebne urządzenie profesjonalne, czy raczej takie wykorzystywane do użytku domowego. W przypadku urządzeń profesjonalnych cena będzie wyższa, podobnie jak trwałość myjki. Jeśli jednak mamy zamiar używać jej po prostu do czyszczenia samochodu i sprzętów ogrodowych, warto sięgnąć po sprzęt domowy.
Do czego – oprócz mycia samochodów czy kosiarek – mogą być wykorzystywane myjki ciśnieniowe? Na przykład do czyszczenia ogrodu – woda pod ciśnieniem sprawnie i szybko pozwoli pozbyć się pozostałości skoszonej trawy zalegających na chodniku. Można też myć za jej pomocą sprzęt dla dzieci – jak choćby baseniki używane w lecie.
Zasada działania myjki ciśnieniowej jest stosunkowo prosta. Urządzenie połączone jest z kranem za pomocą węża ogrodowego. Woda płynie pod normalnym ciśnieniem, dopóki nie znajdzie się w urządzeniu. Tam już działa pompa, która podnosi ciśnienie do 150 bar. Tak przygotowana woda wydostaje się z pompy przez niewielką dyszę ciśnieniową. Strumień jest silny, skoncentrowany i ma ogromną siłę czyszczącą. Warto powiedzieć, że tego typu sprzęt pozwala zaoszczędzić – oprócz czasu – także pieniądze. Podczas standardowego mycia przy użyciu węża ogrodowego zużycie wody wynosi około 3,5 tys. litrów na godzinę. Myjki pozwalają zmniejszyć zużycie do 400 litrów wody na godzinę. Właśnie dzięki wytworzeniu wysokiego ciśnienia.
Kupując myjki ciśnieniowe warto także pamiętać o tym, że tanie urządzenia mogą być niskiej jakości. Warto więc zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonano myjkę. Plastik z pewnością będzie mniej trwały niż kompozyt, wykorzystywany przez niektóre firmy. Myjka kompozytowa będzie odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na rdzę czy działanie środków chemicznych. Będzie też znacznie lżejsza.
Myjki ciśnieniowe mogą być zaopatrywane w różne dodatkowe akcesoria. Jednym z przykładów jest specjalna dysza, która umożliwia płynną regulację ciśnienia wody w trakcie pracy, czy dysza umożliwiająca dozowanie środków chemicznych. Niektóre dodatki pozwalają na zmianę kształtu strumienia: od zraszającego aż po skoncentrowany w jednym punkcie. Wybierając myjkę warto zorientować się, czy sprzęt daje możliwość instalacji takich dodatków.
O autorze
interesuję się sportem, moją pasją jest siatkówka, lubię jeździć na rowerze, a wolnych chwilach relaksować się przy dobrej muzyce oraz kawie...UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.