Coraz częściej słyszy się o dobroczynnym działaniu kwasów omega-3 na nasz organizm. Wpływają one na odporność, wspomagają koncentrację, dzięki nim chudniemy szybciej i bardziej efektywnie. Są polecane zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Powodują, że skóra staje się piękniejsza i wolniej się starzeje.
Oprócz tego są również rekomendowane jako wartościowy suplement dla osób borykających się z chorobami serca lub tych, które przed takimi problemami chcą się ochronić. Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne rekomenduje codzienne spożywanie dwóch gram nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 w formie estrów etylowych.
Dlaczego właśnie forma estrów jest uznawana za najbardziej pożądaną?
Estry nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 pełnią wyjątkową rolę w naszym organizmie. Sami nie możemy ich syntetyzować, dlatego musimy przyjmować je z pożywieniem. Niestety, ze względu na współczesną, ubogą w składniki odżywcze, dietę, najczęściej nie jest to w pełni możliwe.
Estry etylowe omega-3 czyli ALA stanowią swego rodzaju bezpieczny depozyt w naszym organizmie. W miarę potrzeb mogą być przekształcane w bardziej aktywne formy. Mobilizuje to nasz organizm do działania i wyrównuje występujące niedobory.
Witami rozpuszczone w estrach są dobrze przyswajane, a my możemy cieszyć się dobrym zdrowiem i lepszym samopoczuciem.
Dlaczego omega-3 jest tak ważna w przypadku chorób serca?
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe pełnią ważną rolę w procesie regulacji poziomu cholesterolu, a także powstawania miażdżycy. Są też podstawowym składnikiem budowy błon komórkowych i wyjściową budowy hormonów tkankowych. Dlatego omega-3 to ważny element w profilaktyce i walce z chorobami serca. Odpowiednia ilość tego typu tłuszczu w diecie obniża znacząco ryzyko nadciśnienia, arytmii czy miażdżycy.
Przeciwko miażdżycy
Jedną z podstawowych przyczyn miażdżycy jest nadmierna ilość trójglicerydów we krwi. Nienasycone kwasy tłuszczowe poprawiają transport lipidów we krwi, także cholesterolu LDL (nazywanego czasem złym cholesterolem), obniżając tym samym jego poziom. Działanie takie uzyskiwane jest dzięki unikalnym właściwościom tych kwasów, które hamują syntezę trójglicerydów w wątrobie. Dzięki temu, jak wykazały badania, obniżają ich poziom we krwi nawet o 25%.
Przeciwko arytmii
Omega-3 nie tylko pomaga w problemach z niemiarowością, ale również przyczynia się do obniżenia zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Dzięki temu zmniejsza się również prawdopodobieństwo wylewu, gdyż obniża się ryzyko pęknięć naczyń krwionośnych. Dzieje się tak ponieważ nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 obniżają podatność komórek sercowych na skurcze wywoływane przez niezsynchronizowane sygnały płynące z organizmu.
Jak uzupełnić niedobory?
Zrównoważona dieta jest najlepszym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jednak Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne zaleca zarówno suplementację ze źródeł naturalnych, jak i specjalnych preparatów. Biorąc pod uwagę, że szczególnie rekomendowane są środki zawierające estry etylowe, na szczególną uwagę zasługuje olej OmegaRegen, który jest jednym z niewielu produktów na polskim rynku oferującym odpowiedni dla chorych kardiologicznych skład. Niewątpliwie pomoże to w poprawie jakości życia zarówno osób chorych jak i dbających o odpowiednią profilaktykę chorób serca.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.