Ostropest plamisty to zioło naturalnie zawierające sylimarynę, czyli związek, który jest składnikiem leków na dolegliwości wątrobowe. Fakt, że stają się one coraz bardziej popularne nie powinien dziwić, gdyż jesteśmy, w dzisiejszych czasach, bezustannie narażeni na działanie szkodliwych substancji znajdujących się w jedzeniu, wodzie, czy powietrzu i nasze wątroby są nimi coraz bardziej obciążone. Warto wiedzieć, że tabletki nie są jedynym sposobem na radzenie sobie z problemem zatrucia organizmu. Najlepsze remedium oferuje nam, jak zawsze, sama natura. Sprawdź jak pomoże Ci w regeneracji wątroby i jak stosować.
Ostropest plamisty, a sylimaryna
Sylimaryna znajdująca się w ostropeście plamistym ma wiele dobroczynnych właściwości. Jej najważniejszy wpływ na organizm w zakresie zarówno profilaktyki różnych chorób i dolegliwości, jak i ich leczenia, sprowadza się głównie do regeneracji wątroby poprzez oczyszczanie jej z toksyn.
Ostropest plamisty- właściwości
Do właściwości ostropestu plamistego zaliczamy niwelowanie działania na wątrobę różnego rodzaju toksyn, jak np.:
- alkoholu
- antybiotyków i innych leków
- metali ciężkich (np. ze spalin)
Ponadto, ostropest plamisty, dzięki zawartości wspomnianej sylimaryny:
- pobudza wydzielanie żółci
- obniża poziom złego cholesterolu we krwi
Kolejną właściwością ostropestu plamistegoo, o której należy wspomnieć, jest jego pozytywny wpływ na, nazwijmy to, samopoczucie po spożyciu zbyt dużej dawki alkoholu. Oczywiście, łagodzenie tzw. kaca łączy się z detoksykacją wątroby, ale, ponieważ może to nie być tak oczywiste na pierwszy rzut oka, warto o tym wprost powiedzieć. Trzeba tez pamiętać, że pomimo łagodzących objawy zatrucia alkoholowego właściwości tego zioła, z alkoholem należy uważać i go nie nadużywać, bo wątroba, nawet wspomagana sylimaryną, ma granice swojej wytrzymałości.
Ostropest plamisty- jak go przyjmować?
Ostropest plamisty przyjmujemy w jego postaci zmielonej. Jego dawka jest uzależniona od indywidualnych potrzeb osoby, która na kurację nim się decyduje. W profilaktyce zaleca się spożywanie 1 łyżeczki zmielonego ostropestu (odpowiednik 15- 20 ziarenek). Jeśli ma on pomóc w leczeniu jakiejś konkretnej dolegliwości, na którą już cierpimy, 3 łyżeczki (czyli około 30 ziaren) powinny wystarczyć. Takie są najczęściej zalecane dawki ostropestu, ale tego typu wytycznymi nie można się do końca kierować, a co najwyżej sugerować, gdyż, jak wiadomo, każdy organizm jest inny; stopień zaawansowania choroby, czy obciążenie wątroby również. Wszystko zależy od dotychczasowego sposobu odżywiania, stylu życia, miejsca zamieszkania etc.
Rezultaty przyjmowania ostropestu plamistego powinny pojawić się już po około 2 tygodniach, ale by naprawdę zaobserwować efekty jego działania, musimy czekać nawet 3 miesiące. Nie jest to jednak zbyt wygórowany okres oczekiwania, biorąc pod uwagę fakt, że ostropest jest naprawdę skuteczny i zarazem w pełni naturalny.
Ponieważ ostropest plamisty nie zaczyna działać np. pół godziny po jego zażyciu oraz ze względu na jego właściwości detoksykacyjne, polecam włączenie go do codziennej diety, czy, nazwijmy to, regularnie stosowanych prozdrowotnych praktyk. Nie musimy brać antybiotyków, czy nadużywać alkoholu, by borykać się z problemem zatrucia organizmu szkodliwymi substancjami. W dzisiejszych czasach jest to wręcz nieuniknione.
Dlaczego warto jest pozbywać się toksyn z organizmu, jak to robić i czemu, tak naprawdę, toksyny stanowią dla nas realne zagrożenie, przeczytasz w osobnych artykułach poświęconych temu zagadnieniu, do czego zresztą szczerze zachęcam.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.