4077largeWybierając się w podróż do dowolnego kraju Unii Europejskiej wypada poznać zasady obowiązujące na tamtejszych drogach, bo nie wszędzie są takie same jak w Polsce. Przed wyruszeniem w trasę obowiązkowo powinniśmy sprawdzić stan techniczny naszego samochodu, by uniknąć przykrej niespodzianki za granicą. Tym bardziej, że naprawa uszkodzeń może okazać się kilkakrotnie droższa niż w Polsce.
Warsztaty samochodowe szczególnie jeśli chodzi o kraje zachodniej Europy naliczają sobie bardzo wysokie stawki za wykonane usługi. Jeśli chodzi o nasze prawo jazdy to nie musimy się obawiać dodatkowych komplikacji- zachowuje ono ważność na terenie całej wspólnoty, nawet w państwach charakteryzujących się ruchem lewostronnym. Wielu Polaków za cel podróży obiera Wielką Brytanię, gdzie nie panuje ruch prawostronny, ale nie musimy się obawiać-nasze prawo jazdy w UK zachowuje ważność. Na terenie wspólnoty obowiązuje nakaz zapinania pasów, a do przewozu dzieci niezbędny jest fotelik. Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi zazwyczaj 0,5 mg/ml, ale w niektórych państwach limit jest ograniczony do 0,2 mg/ml, a w kilku w ogóle wynosi 0. Zabrania się rozmawiania przez telefon komórkowy, chyba że z użyciem zestawu głośnomówiącego. Należy również wziąć pod uwagę, że występują różnice jeśli chodzi o dopuszczalna prędkość, jaka samochody mogą osiągać w terenie zabudowanym, poza nim czy na autostradach. Przed wyruszeniem w podróż zagraniczną najlepiej przestudiować obowiązujące tam przepisy, by nie zostać niemile zaskoczonym przez kontrole drogową.

O autorze

Robię różne rzeczy, trochę podróżuje, trochę piszę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.