Skórka pomarańczowa to defekt związany z osłabieniem tkanki łącznej. Dotyka on przeważnie kobiety (cellulit u mężczyzn spotykany jest bardzo rzadko) w różnym wieku. Nie da się ukryć, że jest to mało estetyczna przypadłość. Grudki i nierówności, które pojawiają się na skórze są w stanie doprowadzić do kompleksów niejedną panią. Nic więc dziwnego, że wszystkie kobiety poszukują sposobów, by zlikwidować skórkę pomarańczową. Pomocne mogą się w tym okazać preparaty na cellulit. Czy jest to jednak wystarczający sposób, by zlikwidować defekt i przywrócić skórze dawną gładkość?
Skąd się bierze cellulit?
Jeżeli chcemy dowiedzieć się, czy kosmetyki antycellulitowe są w stanie zwalczyć skórkę pomarańczową, trzeba w pierwszej kolejności poznać przyczyny jej powstawania. Wiadomo bowiem, że skuteczność metod na cellulit uzależniona jest od tego, czy dane sposoby zwalczają wyłącznie objawy, czy również „celują” w przyczyny.
Najogólniej rzecz ujmując, skórka pomarańczowa powstaje na skutek zawirowań hormonalnych związanych z działalnością estrogenów. Hormony te powodują zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych, co doprowadza do obrzęków, a w konsekwencji do pojawienia się grudek i nierówności. Trzeba jednak mieć świadomość, że hormony to nie wszystko. Okazuje się, że na powstawanie cellulitu wpływ ma również prowadzony tryb życia.
Kosmetyki przeznaczone do walki z cellulitem
Do walki ze skórką pomarańczową w pierwszej kolejności wykorzystywane są preparaty na cellulit. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta. Kosmetyki to specyfiki, które są bardzo wygodne w użyciu. Wystarczy nałożyć taki preparat i… gotowe.
Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie preparaty przeznaczone do walki ze skórką pomarańczową cechują się jednakową skutecznością. Jeśli chcemy wybrać specyfik, który pomoże zwalczyć skórkę pomarańczową, należy kierować się przede wszystkim jego składem. Tylko w ten sposób można skutecznie pokonać cellulit.
Skład kremów antycellulitowych
By pokonać skórkę pomarańczową, ogromne znaczenie ma zawartość substancji. Chodzi o to, by przyczyniały się one do likwidowania przyczyn, a nie objawów cellulitu. Jest to istotne o tyle, że tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że skórka pomarańczowa się już nie pojawi.
W kremach na cellulit powinny znaleźć się przede wszystkim substancje usprawniające krążenie, przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacniające szczelność naczyń krwionośnych. Oczywistą sprawą jest, że większości kobiet takie „hasła” niewiele mówią. Dlatego też istotne jest, by wiedzieć, jakie konkretne substancje powinny znaleźć się w składzie antycellulitowych preparatów.
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na obecność: kofeiny, L-karnityny, retinolu, wyciągu z liści miłorzębu japońskiego, wyciągu z bluszczu, ekstraktu z alg morskich, ekstraktu z arniki, rutyny, wyciągu z kasztanowca.
Jak stosować kremy na cellulit?
Jeżeli chcemy pokonać cellulit, trzeba wiedzieć, w jaki sposób aplikować specyfiki, by preparaty faktycznie wykazały się skutecznością na odpowiednim poziomie.
Przede wszystkim należy mieć świadomość, że tylko codzienna pielęgnacja skóry (najlepiej aplikowanie dwa razy dziennie) przyniesie najlepsze efekty. Ogromne znaczenie ma również wykonany wcześniej masaż. Kilkunastominutowe masowanie skóry przez nałożeniem specyfików ma znaczenie, jeśli chcemy zwiększyć skuteczność kremów antycellulitowych. Dlaczego jest to tak ważne? Warto pamiętać, że masaż skóry przyczynia się do usprawnienia krążenia. Zaś lepsze krążenie to lepsze wchłanianie dobroczynnych substancji zawartych a antycellulitowych preparatach.
Kremy antycellulitowe to nie wszystko
Zwalczając skórkę pomarańczową za pomocą preparatów, trzeba mieć świadomość, że stosowanie kosmetyków nie powinno być jedyną metodą na cellulit. Należy wiedzieć, że najlepsze rezultaty przynosi działanie wielokierunkowe. Co to oznacza?
Tylko tyle, że nie można skupiać się wyłącznie na jednej metodzie, jeśli chcemy pokonać cellulit i nie dopuścić do jego ponownego pojawienia się. Jakie zatem metody należy włączyć, by walka ze skórką pomarańczową była „pełna”?
Przede wszystkim należy pamiętać, że przyczyny powstawania cellulitu to nie tylko estrogeny. Również i prowadzony przez nas tryb życia ma niemałe znaczenie w powstawaniu grudek i nierówności. Dlatego też warto zwrócić uwagę na skuteczność odpowiedniego sposobu odżywiania się. Zmieniając swój dotychczasowy jadłospis, należy wyeliminować przede wszystkim te produkty spożywcze, które mogą przyczynić się do powstawania skórki pomarańczowej. Zalicza się do nich przede wszystkim: słodycze, kawę, sól, fast-foody, tłuste mięsa. Istotne w walce z cellulitem jest także wypijanie sporej ilości wody oraz ziołowych herbatek.
By walka z cellulitem była skuteczna, obok preparatów do pielęgnacji ciała, należy pamiętać o aktywności fizycznej. Ćwiczenia wpływają korzystnie na lepsze spalanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie usprawniają krążenie. Jako że forma aktywności w walce z cellulitem nie ma większego znaczenia, można wybrać taki rodzaj sportu, który najbardziej nam odpowiada. Bardziej niż forma aktywności, liczy się systematyczność.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.