psychologia-procesuPsychologia procesu należy do jednego z najprężniej rozwijających się nurtów terapeutycznych współczesnej psychologii i psychoterapii. Powołana do życia przez Arnolda Mindella, znalazła wielu kontynuatorów w osobie doświadczonych psychoterapeutów, którzy poszerzają teorię psychologii procesu i wzbogacają ją o nowe jakości i badania.

Psychologia procesu – jak już wspomniano – jest jednym z nurtów psychologii, którego niestety na samych studiach nie omawia się zbyt szeroko. Dlatego studenci, jeśli chcąc poszerzyć swoją wiedzę w zakresie tej teorii oraz praktycznego zastosowania metody, muszą szkolić się dodatkowo. Liczne gabinety i ośrodki psychologii zorientowanej na proces prowadzą szkolenia i kursy, w ramach których studenci mogą zapoznać się z teorią i założeniami psychologii procesu. Poza Warszawą, głównym ośrodkiem psychologii procesu jest Gdańsk. Liczne gabinety terapeutyczne działające zarówno jako gabinety prywatne jak i z umowami z NFZ, działają pod egidą psychologii procesu (sprawdzić to można wpisując hasło psychologia procesu Gdańsk – gabinetów w tym zakresie jest przynajmniej kilkanaście).

W jakich problemach pomaga pacjentom i klientom psychologia procesu? Przede wszystkim metodę wykorzystuje się w celach rozwojowych. Korzystają z niej klienci, którym zależy na zmianie własnego życia, pogłębieniu samowiedzy i zdobyciu lepszej kontroli nad własnym życiem. Psychologia procesu – jako jedyna metoda terapeutyczna- pracuje też z osobami w śpiączce.

O autorze

Bloger i tekściarz do wynajęcia :) nianiaogg(tu warto wstawić małpkę) pino.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika