Rehabilitacja jest to kompleksowe jak i zespołowe działanie na rzecz niepełnosprawnego fizycznie albo psychicznie, jakie ma w zamiarze przywrócenie owej osobie całkowitej bądź maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, jak również zdolności do normalnego życia jak i do brania aktywnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja kojarzy się szczególnie z ciężką systematyczną oraz w niektórych sytuacjach bolesną pracą, która nieraz mimo wysiłków nie daje rezultatów. Niemniej jednak czas zmienić powyżej zaprezentowane stereotypy, ponieważ rehabilitacja i również potrafi być przyjemna.

Formą powrotu do zdrowia będzie zabieg masażu. A to kojarzy nam się wyłącznie dobrze – z przyjemnością ale i odprężeniem, jak również ze zdrowiem. Za pomocą masażu ludzie leczą się od setek lat. Metoda takiego leczenia wywodzi się z Indii oraz Chin. W początkowej fazie masaż ściśle wiązał się z rytuałami religii. Dziś, przynajmniej w Europie, takiego rodzaju obrzędu religijnego nie ma. Ale masaż z powodu kojących a także zdrowotnych zalet, na dobre przyjął się we wszelkich ośrodkach zdrowia.

Skutki miłego masażu rehabilitacyjnych są niezwykle pozytywne dla chorego, a niejednokrotnie nawet dopomagają w całościowym odzyskaniu sprawności.

Dla kogo rehabilitacja za pomocą masażu jest najkorzystniejsza Taką formę leczenia stosuje się zazwyczaj w stanach pourazowych, wadach postawy oraz bólach mięśni kręgosłupa oraz pleców. Mają możliwość korzystać z masażu również chorzy po udarze mózgu, wylewach, stanach podyskopatycznych oraz w wypadku zaniku mięśni. Kolejna grupa chorych, jakim tego rodzaju rehabilitacja sprzyja są to ludzie ze stwardnieniem rozsianym jak i w przypadkach podrażnienia nerwowego. Oczywiście każdy masaż zależnie od choroby jest inny. Musimy mieć również świadomość, że skutek owego masażu zależy nie tylko od masażysty, ale również od chęci i wytrwałości kuracjusza.

Jak wygląda taka rehabilitacja masażem? Każdy masaż bazuje na mechanicznym oddziaływaniu na skórę, muskuły, torebki oraz więzadła stawowe. Skutkuje to zmianami i reakcjami w ciele kuracjusza. Zmiany te mają kierunek punktowy i globalny. Masaże w rehabilitacji wspierają układ ruchu, a także polepszają tkankę łączną oraz zakończenia nerwowe w skórze. Leczą system krwionośny oraz chłonny. Z takiej formy rehabilitacji mogą skorzystać osoby w każdym wieku. Ograniczeniami są jedynie zakazy lekarza. Warto więc przed decyzją o rozpoczęciu masażów skonsultować się ze specjalistą. Dobrze jest także wybrać się do znajomego rehabilitanta albo gabinetu masażu. Wtedy możemy wierzyć w prędki powrót do zdrowia.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika