Dachy dzielimy na dachy spadziste i płaskie. Jest to najbardziej ogólne rozróżnienie dachów. W przypadku płaskich konstrukcji sprawa jest oczywista i nie wymaga uściślenia, ale jeśli chodzi o dachy spadziste, to dzielimy je na jednospadowe (pulpitowe), dwuspadowe (szczytowe), czterospadowe (brogowe), naczółkowe, mansardowe i wielospadowe. Kąt nachylenia każdego z nich waha się w granicach od 20 do 60 stopni. To, na jaką formę dachu spadzistego się zdecydujemy, zależy w głównej mierze od tego, jak chcemy, żeby wyglądał nasz dom. Przy wyborze danego rodzaju trzeba także pamiętać o panujących w naszym rejonie warunkach atmosferycznych, z którymi wybranych przez nas dach będzie musiał sobie poradzić. Po dokonaniu wyboru co do formy pozostaje kwestia koloru i materiału, jakiego użyjemy jako pokrycie dachowe. Wybór jest bardzo duży, a konkurencja ogromna, co daje konsumentowi bardzo szeroki wybór. Obecnie na rynku pokryć dachowych ze względu na swoją cenę i lekkość najbardziej popularne są blachodachówki które są chętnie kładzione na nowe i restaurowane dachy.
O autorze
3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.
Sam mam na dachu blachodachówkę i jestem bardzo zadowolony.