Istnieją różne klasyfikacje projektorów, np. ze względu na tradycyjne i użytkowe podłoże przedmiotu. Prościej można je podzielić biorąc za kryterium funkcję jaką będą pełniły. Wydzielić można wtedy na trzy grupy. Urządzenia do kina domowego, biznesowe, oraz instalacyjne.

Projektory do kina domowego muszą sprawdzać się w małych pomieszczeniach i nie produkować za dużo hałasu. Z reguły nie są użytkowane bardzo często. Jeżeli zależy wam na mobilności (projektor nie ma stałego miejsca, a wam się seans pod gwiazdami), warto poszukać modelu z wbudowanymi głośnikami i DVD. Ograniczycie w ten sposób część okablowania. Jasność sprzętu odpowiada najczęściej 600 do 1500 ANSI format obrazu to 16:9.

Projektory biznesowe przede wszystkim muszą sprostać profesjonalnym warunkom. Większe sale, w których je instalujemy, wymagają jaśniejszej lampy – od 1500 do 2500 ANSI. Dzięki temu wyświetlany film korporacyjny na spotkaniu z klientem będzie widoczny bez żadnej skazy. Niezbędne są oczywiście złącza pozwalające na połączenia z komputerem – D-Sub, DVI. Tutaj często też ważna jest mobilność, projektory mogą wędrować na szkolenia między salami, lub budynkami.

Projektory instalacyjne to głównie większe modele projektorów biznesowych. Ich jasność wynosi ponad 3000 ANSI, najczęściej wyświetlają obraz w formacie 4:3, ale można spotkać także 16:9. Przydatną funkcją jest łączność przez WiFi, dzięki czemu można bezprzewodowo przesyłać dane do urządzenia.

Jest to tylko jeden z podziałów projektorów, ale już po nim widać, że należy dobrze dobrać projektor pod funkcje, które będzie pełnił.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika