Rolety zewnętrzne skutecznie chronią dom przed ciekawskimi spojrzeniami ludzi i dokuczliwym hałasem. Odstraszą i utrudnią wstęp niepożądanym osobom do naszego mieszkania. Dodatkowo latem zapewnią ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem i nasłonecznianiem, a zimą ocieplą nasz dom i umożliwią obniżenie kosztów ogrzewania domu. Dzięki tym zaletom zyskują coraz większą popularność, przyjrzyjmy się więc ich konstrukcji.
Rolety zewnętrzne możemy zamontować w nowo powstałym budynku, a także w już istniejącym domu. Składają się z następujących elementów: pancerza, kasety rolety, prowadnic, wału nawojowego i napędu.
- Pancerz – inaczej nazywany płaszczem rolety, to główny element rolety zewnętrznej, składa się z lameli (profili aluminiowych) formowanych rolkowo, które są dostępne w kilku grubościach i wysokościach. Stosowane jest również wypełnienie pianką poliuretanową. Kiedy rolety są opuszczone do końca, to między szybą a pancerzem rolety powstaje tak jakby poduszka z nieruchomego powietrza, która doskonale izoluje.
- Kaseta rolety – zwija się do niej pancerz rolety, dostępne są kasety zewnętrzne oraz wewnętrzne w wielu kształtach.
- Prowadnice pionowe – porusza się w nich cały pancerz rolety zewnętrznej, uszczelki gumowe, szczotkowe oraz ślizgi z tworzyw PCV pozwalają na bezszelestne podnoszenie i opuszczanie rolety.
- Wał nawojowy – składa się z jednej strony z łożyska a z drugiej z napędu.
- Napęd – może być ręczny, z zastosowaniem zwijaczy sznurowych, pasowych albo korbowych albo może być napęd elektryczny
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.