Branża funeralna, czyli innymi słowy pogrzebowa, ma jedną przewagę biznesową nad większością innych branż gospodarki. Mianowicie nie grozi jej utrata klientów, która jest tak częstym zjawiskiem w sytuacji postępu technologicznego. Tymczasem ludzie nadal umierają i wciąż umierać będą, a oczekiwania ich rodzin, co do jakości i organizacji pochówku, będą coraz większe.
Na dodatek społeczeństwo jako całość się starzeje, a więc za jakiś czas można się spodziewać większej ilości pogrzebów. Sytuacja ta zachęca coraz większą ilość osób do wejścia właśnie do tej branży. Widzimy więc coraz więcej domów pogrzebowych. Nierzadka jest sytuacja, że kilka z nich jest położonych w niewielkiej odległości od siebie, nawet wręcz obok. Można powiedzieć, że wprawdzie rynek usług pogrzebowych jest duży, ale konkurencja wzrasta i w związku z tym firmy z branży pogrzebowej muszą intensywnie walczyć o klientów. Większość czyni to w sposób, który jest typowy dla większości przedsiębiorstw funkcjonujących w gospodarce rynkowej. Tak więc starają się pobić konkurentów wyższą jakością swych usług.
Standardem jest już transport zmarłych oferowany przez całą dobę, załatwianie wszystkich formalności związanych z pogrzebem, oferowanie wysokiej jakości ubrań dla zmarłych, szeroki asortyment trumien, udział w ceremonii pogrzebowej. Takie działania bardzo pomagają rodzinie zmarłego w przeżyciu trudnych chwil i należy je ze wszech miar pochwalić. Jednak nie wszystkie domy pogrzebowe w walce o klienta używają jedynie pozytywnych metod. Głośna była przed kilkunastoma laty sprawa, w której pielęgniarze uśmiercali pacjentów, aby odnieść korzyść w informacjach o tych zgonach dla zakładów pogrzebowych. To oczywiście przypadki drastyczne, jednak praktyka porozumień domów pogrzebowych z lekarzami orzekającymi zgon jest powszechna. Niekiedy nawet kilka zakładów pogrzebowych rywalizuje o pacjenta, który ma wkrótce umrzeć. Niektóre zakłady pogrzebowe oferują także niższej jakości usługi, aby walczyć o zminimalizowanie kosztów i osiągnięcie zysku, w obliczu obniżki wysokości zasiłków pogrzebowych dokonanej przez państwo.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.