O tym, że słońce ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka przekonany jest niemal każdy. Już słoneczny dzień sprawia, że człowiek czuje się lepiej, ma więcej chęci do działania, niż w dni pochmurne. Jednak obok tych pozytywnych aspektów nie wolno zapominać, że nadmiar słońca może też  szkodzić.

Odpowiednie dawki promieni słonecznych poprawiają samopoczucie, a tym samym stan psychiczny. Pod ich wpływem w organizmie wytwarzana jest witamina D potrzebna do prawidłowego funkcjonowania kości. Ciepło słoneczne leczy choroby stawów, takie jak reumatyzm, a ponadto przyspiesza gojenie ran. Jest wiele powodów, dla których warto korzystać ze słońca, ale niestety jest też cała masa chorób, które mogą wynikać z nadmiernej ekspozycji na promienie UV.

Ze słońca często korzystają ludzie cierpiący na choroby stawów, którzy potrzebują tego ciepła, zwłaszcza po okresie jesienno – zimowym. Jednak ważne jest, aby wybrać tu odpowiednią porę dnia, gdy promienie UV są najmniej szkodliwe dla skóry. W niektórych dolegliwościach pomocne bywają środki farmakologiczne, jak 4flex, które działają profilaktycznie i regulująco na tkankę chrzęstną.

Najbardziej narażona na działanie promieni UV jest skóra. W zależności od jej rodzaju może pojawić się zaczerwienienie, piegi, różnego rodzaju plamy i przebarwienia, a nawet groźne choroby. Decydując się na korzystanie ze słońca, koniecznie trzeba więc pamiętać o kremach, typu SVR Rubialine, które chronią przed promieniami UV. Wskazane jest, aby przed wyjściem na słońce nasmarować skórę, a później regularnie tę czynność powtarzać, aby cały czas zapewnić tą niezbędną warstwę ochronną.

Ponieważ skóra staje się pod wpływem słońca nadmiernie wysuszona, trzeba koniecznie zapewnić jej prawidłowe nawilżenie. Zwłaszcza cera mocno odczuwa promienie UV, które przyspieszają powstawanie zmarszczek. Nie tylko więc krem z ochronnym filtrem jest tu wskazany, ale również kosmetyki, które przywrócą skórze elastyczność. Mogą to być płyny antybakteryjne, jak Bioderma Sebium H2O, które regulują działanie gruczołów łojowych, oczyszczają, zmiękczają, ale nie wysuszają.

O autorze

Robię różne rzeczy, trochę podróżuje, trochę piszę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika