Ściśnięty żołądek, spocone ręce, wielkie nerwy podczas czekania na wywołanie do pojazdu egzaminującego – są to typowe symptomy występujące u każdego zdającego egzamin.

Czy możesz  coś zrobić, aby ograniczyć stres i iść na egzamin z większą pewnością siebie?

Przede wszystkim najważniejsze jest samo podejście, nastawienie do egzaminu.

Przed jazdą dobrze jest zjeść pożywne śniadanie, włożyć wygodne ubranie, które zapewni  komfort podczas jazdy. Kiedy już będziesz siedzieć  za kierownicą podczas egzaminu, radzę Ci żebyś nie myśleć  o zbyt wielu rzeczach. Po prostu obserwuj otoczenie, nie myśl o niczym.

Wyobraź sobie, że siedzisz za kierownicą swojego nowiutkiego autka, a w kieszeni trzymasz wymarzone prawo jazdy. Wtedy zapomnisz, że Jesteś na egzaminie, a sama jazda będzie dla Ciebie czymś normalnym.  Upewnij się, że jedziesz bezpiecznie i pewnie.

Wystarczy pamiętać, aby korzystać z sygnałów, jak i w razie potrzeby ciągłego sprawdzania lusterka z przodu, koordynacji biegów i prędkości, w celu przezwyciężenia zagrożenia w czasie jazdy, opanowania własnej strategii praktycznego podejścia do prowadzenia. Twoje pozytywne nastawienie i przytomność umysłu pozwoli Ci przebyć długą trasę i pomoże Ci łatwo zaliczyć egzamin.
Oto zaprezentuję Ci  Ci 5 ściśle ważnych, praktycznych rad.

Prawo jazdyPo pierwsze idź na egzamin przygotowany

30 godzin praktyki wymagane na kursie to minimum, które często jest niewystarczające. Jeżeli poczujesz, że brakuje ci umiejętności, nie wahaj się i wykup kilka dodatkowych godzin. Dobrze by też było przypomnieć sobie przed samym egzaminem jak się jeździ.

Po drugie nie stresuj się
Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, prawda? Ale naprawdę spróbuj podejść do egzaminu ,,na luzie. To naprawdę pomaga. Po prostu potraktuj ten egzamin jak jeden z wielu, które już w swoim życiu zdawałaś/eś. Wiedz też, że egzaminatorzy również zwracają uwagę na to, jaką odporność na stres ma osoba zdająca. Im bardziej opanowany kandydat na kierowcę, tym lepiej rokuje na przyszłość. Dlatego postaraj się wyciszyć przed egzaminem, nie zwracaj uwagi na rozemocjonowanych ludzi oczekujących na swoją kolej. Weź ze sobą bliską osobę, dzięki temu będziesz bardziej spokojny.

 

Po trzecie egzaminator to też człowiek….
Opowiadanka o ,,egzaminatorach-drapieżcach” są tylko miejskimi mitami, wymyślanymi i przekazywanymi przez osoby, które poprzez swoje popełnione błędy wielokrotnie nie wykorzystują swoich szans. Sprawą oczywistą jest natomiast, że egzaminator, jak każdy
człowiek może mieć swój gorszy dzień. To jednak nie jest powód, by bad się jazdy z nim. Dużym wyolbrzymieniem jest to, co niektórzy mówią, a mianowicie, że egzaminatorzy specjalnie kończą egzamin przed czasem, zwracając uwagę na najdrobniejsze błędy.
Pamiętaj, że przecież w egzaminacyjnym pojeździe zainstalowana jest kamera, która nagrywa przebieg egzaminu, jeśli więc masz wątpliwości, co do decyzji prowadzącego egzamin, możesz się od niej odwołać i dochodzić swoich praw w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu
Drogowego, w którym zdawałeś egzamin. W czasie jazdy słuchaj uważnie poleceń, nie rozmawiaj z egzaminatorem, aby móc maksymalnie skupić się na prowadzeniu, jeżeli już to spraw, by to egzaminator był osobą podtrzymującą rozmowę. Jeżeli osoba egzaminująca zasygnalizuje popełnienie błędu, (nieskutkującego zakończeniem egzaminu), nie komentuj wtedy jego słów, postaraj się raczej unikać już raz popełnionego błędu.

 

Po czwarte na placu zwracaj uwagę na precyzję i dokładność…..
Potraktuj tę część egzaminu jako rozgrzewkę. Zadania jakie przyjdzie Ci wykonać, zaliczałeś już wielokrotnie na kursie, nie powinno być z nimi problemu. Zanim ruszysz, pamiętaj o opuszczeniu hamulca ręcznego-wiele osób egzaminowanych zapomina o tym w
stresie. Zanim wyjedziesz na miasto, upewnij się, czy są włączone światła mijania. Prawda jest taka, że jazda bez świateł mijania kończy się negatywnym wynikiem egzaminu.

więcej porad pod adresem:http://tomaszchojnackiprawojazdy.pl/

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.