12Wiele osób stara się w jak najskuteczniejszy sposób pozbyć się nierówności i grudek z pośladków czy ud. Stosują różnorodne sposoby; czasem są one jednak zawodne. Dlaczego? Otóż przede wszystkim dlatego, iż by faktycznie zredukować cellulit trzeba najpierw poznać jego przyczynę. Dopiero potem -poprzez jej eliminację będzie możliwe skuteczne pozbycie nie „skórki pomarańczowej”. Warto zauważyć, że nie tylko estrogeny i zaburzenia w gospodarce hormonalnej są „sprawcami” występowania nierówności i grudek na skórze. Okazuje się, że stres a powstawanie cellulitu są ze sobą ściśle powiązane.

Stres i jego wpływ na tworzenie się cellulitu

Bardzo dużo osób – szczególnie kobiet zdaje sobie sprawę z tego, iż stres w obecnym czasie stał się nieodłącznym elementem życia codziennego. Właściwie na każdym niemal kroku nam towarzyszy. I nie ma się co dziwić, gdyż to właśnie codzienne sytuacje, szybkie tempo życia, zbyt duża ilość obowiązków, powoduje, że żyjemy coraz bardziej stresowo. Co więcej pośpiech i ciągła dyspozycyjność powoduje, że mamy więcej an głowie, a tak mało czasu. I jak tu się nie stresować?

Niestety stres ma poniekąd bezpośredni wpływ na tworzenie się cellulitu na skórze. Jak się okazuje wiele kobiet próbuje w jakiś sposób pokonać stres. Nie zawsze to jednak idzie w parze z niwelowaniem „pomarańczowej skórki”. Wiele kobiet w „sytuacjach kryzysowych” ( o największym natężeniu stresu) sięga po papierosy, albo też podjada, albo nadużywa alkoholu. To wszystko nie jest sprzymierzeńcem zwalczania cellulitu. Jak się bowiem okazuje używki i podjadanie – chwilowo rozładowujące stres – mogą powodować gromadzenie się wody w organizmie ( a co w efekcie przyczynia się do powstania cellulitu wodnego). A wiedząc „pomarańczową skórkę” znowu się stresujemy i – „kółko się zamyka”.

Stres. Co zrobić, gdy się pojawi?

Jeżeli żyjemy w ciągłym napięciu i stres jest nieodłącznym naszym codziennym „towarzyszem”, to powinnyśmy jednak podjąć takie działania, które pozwolą całkowicie zapanować nad sytuacjami stresowymi ( co w efekcie przedłoży się na redukcję cellulitu). I to powinno wystarczyć.

Trzeba jeszcze wspomnieć, iż w momencie odczuwania stresu zazwyczaj dochodzi do znacznego powiększenia w wydzielaniu hormonów, a szczególnie kortyzolu. Wówczas dochodzi do odkładania się tłuszczu na brzuchu, pośladkach, czy udach – w miejscach gdzie zwykle ujawnia się cellulit. Takie „działanie” jest związane z tym, iż w czasie odczuwania stresu zazwyczaj zahamowaniu ulega nasz apetyt; gdy zaś ciężkie emocje opadną – organizm szybko domaga się wyrównania strat w tkance tłuszczowej. Wówczas zaczynamy sięgać po nadmierne ilości pożywienia – które bardzo często jest źródłem niepotrzebnych ilości tłuszczu.

Sposoby zwalczania stresu

Jeżeli zależy nam na rzeczywistym pozbyciu się cellulitu to powinniśmy zrobić wszystko, by wyzbyć się sytuacji stresujących. Można również poddać się systematycznej aktywności fizycznej. Jest to bardzo dobry sposób na rozładowanie negatywnego napięcia, ale też i na zredukowanie „skórki pomarańczowej”. Ćwicząc można liczyć na polepszenie elastyczności skóry i jej sprężystości, a ponadto na relaks. Dzięki systematycznemu ruchowi jest możliwe pobudzenie krążenia i przyspieszenie spalania tłuszczu, a tym samym zminimalizowanie nieestetycznego defektu. Co więcej – poprzez aktywny ruch można zredukować napięcie, które niekorzystnie wpływa na stan skóry.

Jeżeli zatem mamy na celu pokonać stres, a tym samym wyeliminować cellulit warto również zdrowo się odżywiać. Jest to konieczne, gdyż podjadanie, czy też „zajadanie stresu” jest niekorzystne. Dlatego trzeba całkowicie zrezygnować z objadania się. Warto zatem zmodyfikować jadłospis w taki sposób, by w nim co dzień znajdowały się produkty z zawartością witaminy B6 ( znajdziemy ją w bananach, wątróbce i rybach), a ponadto tryptofanu i magnezu.

Ważne metody na cellulit

Jeżeli zapanujemy nad nadmiernym stresem, to nie oznacza, że cellulit zniknie bezpowrotnie. Niestety. Powinniśmy również dalej stosować pozostałe metody walki z nieestetycznym defektem skórnym Oprócz wspomnianych diety oraz aktywności ruchowej – nie mniej istotnym elementem jest zastosowanie dobroczynnych preparatów. Okazuje się, że kosmetyki na cellulit potrafią w niektórych przypadkach zdziałać przysłowiowe „cuda”.

Warto wiedzieć jednak, że samo aplikowanie jakiegokolwiek specyfiku antycellulitowego nie przyniesie efektu, jeżeli nie będziemy go stosować systematycznie. Co więcej – bardzo istotne jest to, by kosmetyki zawierały w swoim składzie odpowiednie substancje. Powinny to być takie składowe, które pozytywnie wpływają na procesy spalania tłuszczu, na krążenie, a ponadto – dobrze wzmacniają i uszczelniają kruche ściany naczyń włosowatych.

Na zakończenie dodam, iż by walka z „pomarańczową skórką” była efektywna powinno się przede wszystkim trafić w konkretne przyczyny cellulitu. Wówczas eliminacja nieestetycznego defektu stanie się szybsza i rzeczywista. Już po kilkutygodniowej „kuracji” będzie można cieszyć się naprawdę wygładzoną i pozbawioną cellulitu skórą.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.