Może zastanawiałeś się kiedyś co to jest tabaka? Być może banalne pytanie dla zdecydowanej większości z nas, niemniej jednak w dalszym ciągu są ludzie którzy nie wiedzą czym tabaka jest. Produkt tabaka to tak naprawdę bardzo drobno sproszkowany tytoń z dodatkami substancji poprawiających jej działanie. W odróżnieniu od tradycyjnych papierosów nikotyna nie jest przyswajania poprzez płuca, a przez nasz nos. Jako ciekawostkę można dodać że mężczyznę zażywającego tabaki zwraca się potocznie tabacznik lub tabaczarz. Tytoń z którego jest wytwarzana tabaka została przewieziona do naszego kontynentu pierwszy raz przez portugalskich podróżników w 16 wieku. Na początku lekarze z tamtych czasów usilnie wierzyli że tabaka nadaje się idealnie do leczenia kiły jak i raka. Aktualnie brzmi to dość śmiesznie, jednak w tamtejszych czasach tak uważano. W Polsce moda na zażywanie tabaki nadciągnęła dopiero w XVII wieku. Na początku korzystali z niej w większości rolnicy oraz kołtuneria, później dopiero stała się popularna wśród pozostałych społecznych grup.
Współcześnie świadomość społeczna staje się raz po raz większa i nikt już chyba nie stosuje tabaki w celach leczniczych, zaś raczej jako środek orzeźwiający używany często jako alternatywa albo dodatek do kawusi. Pamiętajmy jednak że tabaka jest środkiem mocno uzależniającym mogącym spowodować wiele choróbsk, tak samo jak papierochy. Niemniej w aspekcie tym tabaka nie różni się w ogóle od papierochów, usidla identycznie i może powodować podobne choróbska. Różnica jedyna w tabace polega na sposobie przyjmowania nikotyny która jak pisałem odbywa się poprzez śluzówkę nosa, a nie nasze płuca.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.