Pracodawcy wymagają bezwzględnie aby przedstawiciele medyczny i farmaceutyczni byli absolwentami uczelni wyższych. Firmy farmaceutyczne zatrudniają jedynie przedstawicieli którzy mogą być partnerami w rozmowie z lekarzem. Preferowane kierunki studiów to medycyna, farmacja, chemia, biologia ale nie jest to rygorystycznie przestrzegane. Bardzo często się zdarza, iż osoby bez wykształcenia medycznego radzą sobie znacznie lepiej niż Ci, którzy ukończyli szkoły medyczne. Wykształcenie medyczne jednak bardzo pomaga podczas rozmowy z lekarzem. Branża medyczna posługuje się specyficznym językiem, często używając zwrotów niezrozumiałych osobie, która nie miała styczności z medycyną. Przedstawiciel zapytany o coś powinien szybko udzielić odpowiedzi zamiast zastanawiać się o co się go pyta.
Ważne jest również aby przedstawiciel farmaceutyczny w pracy umiał posługiwać się językiem obcym. Co prawda nie będzie on go używał podczas spotkań z lekarzami ale niezbędny jest w razie spotkań z zarządem, informacje na lekach też często podawane są w języku obcym. Znacznie to ułatwia pracę.
Jedną z ważniejszych cech przedstawiciela medycznego powinna być umiejętność nawiązywania kontaktów, asertywność, umiejętność negocjowania oraz doboru argumentów.
A więc każdy kto spełnia powyższe wymagania może śmiało startować w szranki z innymi kandydatami o posadę przedstawiciela medycznego.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.