Puszcza Białowieska to ogromny kompleks leśny położony we wschodniej części Polski. W samym jego sercu znajduje się malownicza wieś zwana Białowieża. Odwiedzana przez tysiące turystów rocznie Białowieża zachwyca swoją kulturą, historią i zabytkami. Do najciekawszych i najczęściej zwiedzanych miejsc należą:
– Muzeum Przyrodniczo-Leśne z wieżą widokową,
– Park Pałacowy z pozostałościami zabudowy carskiej,
– Cerkiew pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy z przepięknym porcelanowym ikonostasem,
– Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia.
Turystyka w Puszczy Białowieskiej jest bardzo dobrze rozwinięta, znajduje się tam dużo szlaków turystycznych, rezerwat zwierząt, bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, którą można podzielić na prestiżowe hotele oraz tradycyjne podlaskie gospodarstwa agroturystyczne. Większość ludzi szukających noclegu w tym rejonie Polski, pragnie odnaleźć swoją oazę ciszy i spokoju skosztować regionalnego jadła i zwiedzając zabytki Białowieży i Puszczę Białowieską dać wypoczynek swoim zmysłom.
Jednym z ośrodków najczęściej polecanych jest Gospodarstwo Twój Raj. Jest to piękny drewniany dom zarazem nowoczesny i nawiązujący do starej podlaskiej architektury. Stronę tegoż gospodarstwa możemy bardzo szybko odnaleźć po wpisaniu hasła Białowieża noclegi w wyszukiwarce internetowej. Twój Raj poza wysokim standardem oferuje gościom różne atrakcje takie jak: w czasie zimowym kulig po bezdrożach i lasach Puszczy Białowieskiej z pochodniami, ognisko z pieczonym prosiakiem, w czasie letnim przejażdżki quadem, możliwość korzystania z łódki i połowu ryb na Zalewie Siemianówka. Atutem gospodarstwa Pana Wiktora jest jego położenie, ośrodek Twój Raj leży na skraju lasu oraz niedaleko Zalewu Siemianówka a więc turyści za razem mogą korzystać z uroków Puszczy Białowieskiej i wypoczywać na plażach Jeziora Siemianówka.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.