Jeżeli jesteś ofiara wypadku komunikacyjnego, zostałeś pokrzywdzony jako pieszy lub jako pasażer innego pojazdu, a nie jesteś winny w całej kolizji, masz prawo do ubiegania się o zadośćuczynienie.
Komu są przyznawane zadośćuczynienia ? Wszystkim osobom, które doznały jakiegokolwiek uszkodzenia ciała lub rozstrojenia swojego zdrowia na czas dłuższy niż siedem dni. Zadośćuczynienie to świadczenie wykonywane tylko raz, nie może być wypłacane w postaci ratalnej czy też okresowej. „Ratalna” forma wypłacenia zadośćuczynienia następuje tylko wtedy, gdy poszkodowany dowoła się od decyzji sądu i nastąpi dopłata do wcześniej zasądzonej kwoty; dzieje się tak na przykład w przypadku ujawnienia jakichkolwiek nowych okoliczności czy faktów dotyczących tej sprawy.
Zadośćuczynienia to często sporny temat pomiędzy poszkodowanym a zakładem ubezpieczeniowym, dochodzi do wielu konfrontacji, w której jedna ze stron zarzuca drugiej pewne fakty i na odwrót, wtedy sąd może mieć bardzo kłopotliwy orzech do rozgryzienia. Natłok faktów może zamieszać w sprawie, ale pamiętajmy, sąd zawsze wyda wyrok sprawiedliwy i zgodny z obowiązującym obecnie prawem w Polsce.
O autorze
Artur Klimkiewicz pomaga uzyskiwać wysokie kwoty odszkodowań i zadośćuczynień za uszczerbek na zdrowiu, śmierć bliskiej osoby, a także zadośćuczynień oraz rent odszkodowawczychUWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.