O tym, że opiekunem osoby chorej jest się przez całą dobę i wszystkie dni w roku, chyba nikomu mówić nie trzeba. Żadne schorzenie nie przewiduje urlopów i świąt wolnych od pracy dla opiekuna. Co więcej, do bycia opiekunami zazwyczaj zmusza nas nie dobre serce, ale konieczność, na przykład, gdy bliska nam osoba zapada na dokuczliwą i nieuleczalną chorobę. Przykładów takich chorób oczywiście jest mnóstwo – nie ma sensu wymieniać tu ich wszystkich. Pierwsze na myśl przychodzą jednak takie schorzenia, jak autyzm, czy choroba Alzheimera.

 

Bycie opiekunem chorej osoby to trudne zadanie, któremu nie każdy może sprostać. Wymaga od nas mnóstwa samo-poświęcenia, wytrwałości i siły, bo to właśnie one pozwolą ostatecznie funkcjonować naszym bliskim. Konieczność ta przerasta jednak wielokrotnie wielu z nas, co zresztą jest zrozumiałe – wszyscy przecież jesteśmy tylko ludźmi, w dodatku każdy z nas posiada własne życie i często niemal całkowita rezygnacja z niego na rzecz opieki nad najbliższą nawet osobą, okazuje się zbyt wysoką ceną. Na szczęście, XXI wiek, wraz ze wszystkimi swoimi zdobyczami techniki, daje nam o wiele więcej narzędzi do sprawowania pieczy chociażby właśnie nad osobami chorymi na Alzheimera.

 

Jednym z najnowocześniejszych narzędzi tego typu jest system monitorowania osób chorych, który pozwala nam obserwować poczynania chorego bez konieczności śledzenia go krok w krok. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy pogodzić opiekowanie się kimś z rodziny, z innymi osobistymi obowiązkami. GPS Life – bo tak nazywa się system dostępny w naszym kraju – pozwala na dokładne określanie lokalizacji chorej osoby w dowolnym momencie w ciągu dnia. To kolejny dowód na to, jak technika ułatwia życie codzienne osobom o ponadprzeciętnych obowiązkach i odpowiedzialności – opiekunom. Zaginięcia, które są zmorą osób cierpiących na demencję lub autyzm, stają się dzięki temu systemowi o wiele mniejszym problemem. Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższym czasie powstawać będzie coraz więcej równie przydatnych narzędzi, które uczynią życie opiekunów o wiele łatwiejszym.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika