Coraz częściej słyszy się o świetnym działaniu kwasów omega-3 na ludzki organizm. Wpływają one na odporność, wspomagają skupienie, pomagają chudnąć szybciej i bardziej efektywnie. Zaleca się je zarówno dla dzieci, ale także dorosłych. Ich efekty są takie, że cera staje się gładsza i wolniej się starzeje.

Oprócz tego są też polecane jako ważny suplement dla osób borykających się ze schorzeniami kardiologicznymi lub tych, którzy przed takimi dolegliwościami próbują się ochronić. Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne zaleca codzienne przyjmowanie 2 gram nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 w formie estrów etylowych.

Dlaczego kardiolodzy zalecają akurat estry etylowe?

Estry nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 pełnią niepowtarzalną rolę w naszym organizmie. Sami nie potrafimy ich syntetyzować, z tego powodu musimy przyjmować je z pożywieniem. Na nieszczęście, ze względu na współczesną, ubogą w składniki odżywcze dietę, niejednokrotnie nie będzie to w pełni osiągalne.
Estry etylowe omega-3 czyli ALA stanowią rodzaj pewnego depozytu w ludzkim organizmie. W ramach potrzeby są przekształcane w bardziej efektywne postacie. Mobilizuje to nasz system lipidowy do działania i uzupełnia pojawiające się niedobory.
Substancje rozpuszczone w estrach są niezwykle łatwo przyswajane, a my możemy cieszyć się pełnym wigorem i lepszym samopoczuciem.

Dlaczego nienasycone kwasy tłuszczowe dobrze wpływają na serce?

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe pełnią ważną rolę w procesie normowania poziomu cholesterolu, a także powstawania choroby miażdżycowej. Są też podstawowym komponentem struktury błon komórkowych i wyjściową budowy hormonów tkankowych. Dlatego omega-3 to ważny punkt w zapobieganiu i walce z chorobami serca. Odpowiednia podaż tego typu tłuszczu w żywieniu minimalizuje istotnie ryzyko zbyt wysokiego ciśnienia, arytmii czy nawet zawału mięśnia sercowego.

Wspomaganie leczenia miażdżycy

Jedną z podstawowych przyczyn miażdżycy jest nadmierna liczba trójglicerydów we krwi. Nienasycone kwasy tłuszczowe poprawiają transportowanie lipidów we krwi, również cholesterolu LDL (zwanego często złym cholesterolem), obniżając w ten sposób jego ilość. Działania takie uzyskiwane są dzięki ponadprzeciętnym zdolnościom tych kwasów, które zatrzymują syntezę trójglicerydów w wątrobie. Dzięki temu, jak pokazały badania, zmniejszają ich poziom we krwi o ponad jedną czwartą.

Na ratunek chorym na niemiarowość

Omega-3 pomaga nie tylko w dolegliwościach związanych z niemiarowością, ale też dokłada się do redukowania zbyt dużego ciśnienia krwi. Dlatego zmniejsza się także prawdopodobieństwo wylewu krwi, gdyż obniża się ryzyko pęknięć naczyń krwionośnych. Taka sytuacja występuje gdyż nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszają podatność naczyń sercowych na skurcze wywoływane przez niezsynchronizowane bodźce płynące z ciała człowieka.

Jak uzupełnić braki?

Zrównoważona dieta jest najbardziej efektywnym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jednakże Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne zaleca zarówno przyjmowanie ich ze źródeł pożywienia, ale też specjalistycznych preparatów. Mając na uwadze, że szczególnie zalecane są środki mające w swoim składzie estry etylowe, na szczególną uwagę zasługuje olej OmegaRegen Cardio, który jest jednym z niewielu produktów na naszym rynku oferującym odpowiedni dla pacjentów zmagających się z chorobami serca skład. Niewątpliwie pomoże to w polepszeniu standardu funkcjonowania zarówno osób chorych jak także dbających o odpowiednią prewencję chorób serca.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika